ایران به برکت انقلاب اسلامی از کشوری وابسته به الگویی مقتدر تبدیل شد

ساوه-ایرنا- امام جمعه زرندیه گفت: در حالی که ایران تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی کشور دنباله رو و وابسته به بیگانگان بود اما اکنون یک الگوی موفق از اقتدار و پیشرفت محسوب می شود.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام «حسین ابراهیمی» در خطبه های نماز جمعه شهر مامونیه، افزود: پیروزی انقلاب اسلامی سرآغاز استقلال فرهنگی ، سیاسی ، نظامی و اقتصادی ایران بود.

وی ادامه داد:  با همه مخالفت، سنگ اندازی و دشمنی های نظام سلطه امروز ایران اسلامی با اتکای به پشتوانه الهی، حمایت و ایستادگی ملت و رهبری امام و مقام معظم رهبری توانسته است از یک کشور پیرو و دنباله رو قدرت های ظالم به یک الگوی پیشرو و مقتدر تبدیل شود.

امام جمعه زرندیه اظهار داشت: با وجود بیش از ۴۰ سال تحریم های ظالمانه علیه نظام و ملت اسلامی ایران، اما توانستیم فضای تحریم را سکوی پرش و پیشرفت قرار دهیم.

وی ادامه داد: یکی از نخستین تحریم های اعمال شده بر ایران در حوزه تسلیحاتی بود اما جوانان ما توانستند در چنین فضایی ضمن غلبه بر وابستگی های سابق، کشور را به مرز استقلال و خودکفایی در زمینه نیازهای تسلیحاتی و صنایع دفاعی برسانند. 

حجت الاسلام ابراهیمی گفت: اگر امروز در عرصه اقتصادی دارای مشکلات عدیده ای هستیم به این دلیل است که کمتر به توانایی ها و استفاده از ظرفیت های داخلی متمرکز بوده ایم.
خطیب جمعه مامونیه اظهار کرد: تحریم، سیاست قطعی و همیشگی آمریکا است و فرقی نمی کند که سکان این کشور در دست جمهوری خواهان یا دموکرات‌ها باشد اما مهم آن است که به دنبال رفع اثر تحریم باشیم.
وی تاکید کرد: هرگاه بتوانیم تحریم هارا بی اثر کنیم آنگاه در حوزه اقتصادی مستقل خواهیم بود و بر مشکلات نیز غلبه می کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها