شمار مقالات علمی استان بوشهر رشد ۱۰۰ درصدی دارد

بوشهر-ایرنا- دبیر شورای مدیریت آموزش عالی استان بوشهر گفت: تعداد مقالات علمی این استان در پنج سال اخیر افزون بر۱۰۰ درصد رشد داشته است و همکاری‌های بین‌المللی نیز در تولید آنها افزایش چشمگیری داشته است.

رضا جلالی روز جمعه در دومین جلسه شورای مدیریت آموزش عالی استان بوشهر که با حضور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، اعلام کرد: با افزایش همکاری‌های بین‌المللی در دانشگاه خلیج فارس، بیش از ۳۵ درصد از مقالات تولید شده در این دانشگاه با همکاری پژوهشگران بین‌المللی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: ۱۸ درصد از دانشجویان استان در دوره ‏های تحصیلات تکمیلی و یک درصد در مقطع دکتری مشغول به تحصیل هستند و این امر نشان دهنده‌ آن است که توسعه تحصیلات تکمیلی به ویژه در مقطع دکتری با رعایت استانداردهای کیفی ضرورت دارد. 

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این نشست گفت: راه‏ اندازی کارگروه‏‌های ارتقای کیفیت در فضای کنونی آموزش عالی کشور ضروری است.

غلامحسین رحیمی افزود: اخلاق در آموزش عالی، توسعه آموزش‏‌های مهارتی، آینده‏ نگری آموزش عالی و توسعه کارآفرینی از دیگر موارد مورد تاکید وزارت علوم در سال‌های اخیر قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه خلیج فارس و رئیس شورای مدیریت آموزش عالی استان بوشهر در این نشست اظهار کرد:  خودپالایندگی در نظام آموزش عالی و اجتناب از کارکردهای مخرب برای جذب دانشجو در آموزش عالی الزامی است و لازم است ارتقای کیفیت و دوری از کاهش استانداردها برای جذب دانشجوی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

عبدالمجید مصلح افزود:  همچنین همکاری بین موسسات و استفاده از ظرفیت‏ های مشترک برای ارتقای آموزش عالی و علم و فناوری استان، توجه به مقیاس آموزش عالی و فراهم شدن امکان سرمایه‏ گذاری در زیرساخت‏‌های آموزشی و مهارتی و توسعه آموزش‏‌های مهارتی با کیفیت و مورد نیاز جامعه در فضای آموزش عالی استان بوشهر ضروری است.

شبیر اشکپور مطلق رییس دانشگاه علمی کاربردی استان بوشهر نیز بیان کرد: توسعه کیفیت آموزشی و تقویت فعالیت‏‌ها و برنامه‏‌های کارآفرینی در نظام آموزشی از نیازهای دانشگاه و تربیت دانشجویان در زمان حاضر است.

اکبر منصوری نسب، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‏‌ای واحد استانی بوشهر نیز با اشاره به نقش این دانشگاه در تربیت نیروی تکنسین مورد نیاز استان، اظهار کرد: این دانشگاه آمادگی دارد  در راستای توسعه آموزش‏‌های مهارتی با سایر دانشگاه‏‌های استان همکاری کند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها