رییس علوم پزشکی: حال ۹ بیمار کرونایی در قم وخیم است

قم-ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه ۹۴ بیمار کرونایی در این استان بستری هستند، گفت: حال ۹ تن از این بیماران وخیم است.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر در گفت و گویی، آخرین وضعیت مبتلایان به کووید۱۹ در قم را مورد اشاره قرار داد و افزود:  در ۲۴ ساعت منتهی به هفدهم بهمن ماه ۹۹، ۲۰ تن با علائم کرونا پذیرش شدند.

وی ادامه داد: از این بین ۱۶ تن در یکی از بیمارستانهای قم بستری و ۲۲ بیمار کرونایی نیز با بهبودی از مراکز درمانی استان مرخص شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم خاطرنشان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی کرونا مثبت در این استان ثبت نشده است.

همزمان با کاهش قابل توجه شمار مبتلایان به کرونا در قم، وضعیت کرونایی این استان از روز بیستم دی‌ماه به حالت آبی درآمد.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom @ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته ‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.    

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =