امام جمعه کاشان: ۲۲ بهمن تبلور ارزش‌های انقلاب اسلامی است

کاشان - ایرنا - نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: ۲۲ بهمن برای مردم ولایمتدار ایران تبلور ارزش‌های انقلاب است،چرا که پس از سال‌ها محرومیت از ارزش‌های معنوی، جمعی و حکومتی به برکت پیروزی انقلاب اسلامی آزادی پیدا کردند.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه کاشان در مصلای بقیه‌الاعظم (ع) این شهر با بیان اینکه ۲۲ بهمن درس‌های زیادی داشت که باید با قدرت حفظ شود، افزود: این روز تاریخی باید در زندگی مردم ایران سرمشق باشد و نسل‌های آینده آن را به عنوان روز غلبه ایران و اسلام بر کفر و الله بر طاغوت حفظ کنند و بزرگ بشمارند.

وی تصریح کرد: یوم‌الله ۲۲ بهمن روزی است که خدواند متعال بر ملت ولایمت‌دار ایران منت گذاشت و آنها متحد و یکپارچه به پیروزی رساند.

خطیب جمعه کاشان اظهار داشت: مردم شریف ایران برای حفظ و نگهداری نظام جمهوری اسلامی هزاران شهید تقدیم و برخی خانواده‌ها چهار، سه، ۲ و برخی حتی تک فرزند خود را تقدیم اسلام کردند.

آیت‌الله سلیمانی افزود: انقلاب اسلامی ایران ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ به کمال رسید، نعمت ولایت و رهبری شکل پیدا کرد و نخستین بار پس از تاریخ امامان معصوم (ع)، ولایت فقیه جامع‌الشرایط در راس یک حکومت قرار گرفت.

وی در بخش دیگری از سخنانش با یادآوری دیدار رمضانیه رهبر فرزانه انقلاب در روز نخست خرداد ۱۳۹۸ با مردم یادآورشد: معظم‌له فرمودند به دنبال دولت جوان و حزب‌اللهی باشید.

به گفته وی، مردم در انتخابات ریاست جمهوری باید آماده انتخاب یک دولت جوان حزب‌اللهی باشند و از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب استفاده شود.

سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری همزمان با ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

خطیب جمعه کاشان با اشاره به ۲۷ جمادی‌الثانی سالروز شهادت سلطان ‌علی فرزند امام محمد باقر (ع) گفت: بخشی از هویت شیعه در این منطقه و کشور وابسته به وجود این امامزاده عظیم‌الشان است که امسال سالروز شهادتش با یوم‌الله ۲۲ بهمن مصادف شد.

آیت‌الله سلیمانی افزود: هیات امنای امامزاده سلطان‌ علی فرزند امام محمد باقر (ع) و مردم فین و مشهد اردهال برنامه‌ریزی کردند که به علت عظمت روز ۲۲ بهمن و برگزاری جشن چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی ایران، آیین سالروز شهادت این امامزاده عظیم‌الشان روز ۲۳ بهمن (۲۸ جمادی‌الثانی) برگزار شود.

حضرت سلطان ‌علی ‌فرزنده امام محمد باقر (ع) برادر حضرت امام صادق (ع) در سال ۱۱۳ هجری قمری به دعوت اهالی «فین» کاشان از طرف پدر بزرگوارش برای ترویج دین اسلام به ایران ماموریت یافت که پس از سه سال تلاش و مجاهدت، سرانجام در جنگی نابرابر به همراه جمعی از یارانش در ۲۷ جمادی الثانی سال ۱۱۶ هجری قمری مصادف با مهر ماه نزدیک به ۵۵ سال پس از واقعه کربلا در خطه «اردهال» کاشان به شهادت رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها