جهاد اسلامی: مسأله فلسطین در اولویت دولت آمریکا نیست

تهران – ایرنا – عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در گفت‌وگو با شبکه المیادین لبنان گفت: مسأله فلسطین در اولویت دولت جدید آمریکا نیست.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از المیادین، "محمد الهندی" گفت: مساله فلسطین، اولویت آمریکا نیست، بلکه اولویت های داخلی و خارجی این دولت مسایل دیگری است.

وی افزود: تکیه بر اینکه "جو بایدن" رییس جمهوری امریکا سیاست جدیدی درقبال مساله فلسطین در پیش خواهد گرفت، یک توهم است؛ اما ممکن است برخی از کمک ها و مسائل صوری را انجام دهد. همین که بایدن پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام شد، تشکیلات خودگردان فلسطینی هماهنگی های امنیتی را با دشمن آغاز کرد و سفرای فلسطین به پایتخت هایی که روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی کرده بودند، بازگرداند.

الهندی تأکید کرد که طرح های تشکیلات خودگردان به پایان خود رسیده است و طرح عربی نیز با عادی سازی روابط به پایان رسید. تغییرات سیاسی عمیقی در منطقه و جهان رخ داده که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

او گفت: پذیرش شرایط، عادی سازی و مشارکت عربی با رژیم صهیونیستی بدون درنظر گرفتن مرزهای ۱۹۶۷ وجود دارد. ما در سرزمینی زندگی می کنیم که هر روز به سرقت می رود.

عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین درخصوص انتخابات عمومی فلسطین گفت: بر سر برگزاری انتخابات فراگیر و همزمان توافق کردیم، مشروط به اینکه انتخاباتی برای شورای ملی برگزار و در نتیجه سازمان آزادی‌بخش بار دیگر تشکیل شود.

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ۱۵ ژانویه گذشته با صدور فرمانی زمان برگزاری انتخابات فلسطین در ۳ مرحله را اعلام کرد.

قرار است انتخابات مجلس قانونگذاری (پارلمان) فلسطین شنبه ۲۲ می ۲۰۲۱ (۱ خرداد ۱۴۰۰)، انتخابات ریاست حکومت خودگردان فلسطین شنبه ۳۱ جولای ۲۰۲۱ (۹ مرداد ۱۴۰۰) و انتخابات شورای ملی فلسطین سه‌شنبه ۳۱ اوت ۲۰۲۱ (۹ شهریور ۱۴۰۰) برگزار شود.

نتایج انتخابات مجلس قانونگذاری، اولین مرحله تشکیل شورای ملی فلسطین خواهد بود و این شورا پس از انتخابات ۹ شهریور ۱۴۰۰ طبق اساسنامه سازمان آزادی‌بخش و تفاهمات ملی تکمیل خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =