۱۷ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۴
کد خبرنگار: 3043
کد خبر: 84212164
۰ نفر

برچسب‌ها

مخزن آب روستای شهید آباد آوج به بهره برداری رسید

قزوین-ایرنا- همزمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر مخزن ۵۰۰ متر مکعبی آب شرب روستای شهید آباد از توابع شهرستان آوج با اعتبا ۳۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا ،مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین روز جمعه در این مراسم ضمن تبریک دهه مبارک فجر گفت: پروژه ارتقای کمی و کیفی آب آشامیدنی روستای شهید آباد یکی از مطالبات دیرین مردم این منطقه بود که با اعتبار ۳۰ میلیارد ریالی به بهره برداری رسید.
داراب بیرنوندی افزود: امسال در ۱۰۵ روستا خدمات آبرسانی انجام شد و ۶۴ هزار نفر از نعمت آب بهره‌مند شدند و تا پایان سالجاری  ۳۷ طرح آبرسانی نیز در سطح  استان به بهره برداری خواهد رسید.
وی اظهار داشت:هم اکنون ۹۰ درصد جمعیت شهری و ۸۶ درصد جمعیت روستایی، تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب هستند که در صورت تکمیل ۱۰مجتمع روستایی، میزان بهره‌مندی روستاهای استان قزوین از آب شرب سالم به حدود ۸۸ درصد جمعیت روستایی خواهد رسید.
این مسوول تصریح کرد: ارتقا کیفی آب آشامیدنی و احداث مخزن روستایی شهیدآباد با مخزن ۵۰۰ متر مکعب و لوله گذاری ۲ و نیم کیلومتری امروز به بهره برداری رسید.
بیرنوندی اضافه کرد: پکیج ارتقای کیفی مخزن ۵۰۰ متر مکعب با اعتبار ۳۰ میلیارد ریالی که یکهزار و ۴۲۰  نفر از سالکنین روستای شهیدآباد از نعمت آب شرب آشامیدنی برخوردار شدند و مشکل بزرگ روستاییان شهیدآبادی در حوزه تامین آب شرب هم برطرف شد.
وی یاد آور شد: دهه فجر امسال تعداد چهار طرح در سطح استان قزوین با مجموع اعتبار ۱۷۴ میلیارد به بهره برداری رسید. 
استان قزوین دارای ۵۲۴ هزار مشترک آب شهری و روستایی و ۲۵۷ هزار مشترک فاضلاب است.
شهرستان آوج به مرکزیت آوج دارای ۲ بخش مرکزی و آبگرم است و در جنوب غربی استان قزوین قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها