امام جمعه آبادان:ایران اسلامی با وجود همه تحریم‌ها درحال پیشرفت است

آبادان - ایرنا - امام جمعه آبادان گفت: ایران اسلامی با وجود همه کمبودها ، مشکلات و تحریم‌های ظالمانه ،در همه حوزه‌ها و در زمینه‌های مختلف در حال پیشرفت است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی ابراهیمی‌پور در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته آبادان در مصلای این شهر افزود: امروز ایران اسلامی در زمره امن ترین کشورهای جهان قرار دارد و قطب پزشکی و توریسم درمانی است. امروز کشور ما در فهرست کشورهای برتر خدمت رسانی پزشکی است و نیز دارای ارتش قدرتمند در جهان هستیم.

وی ادامه داد: ما دارای ارتش سایبری پرقدرت در جهان و دارای تکنولوژی نانو، سومین مرکز پیوند برتر جهان و سلول‌های بنیانی و سومین کشور پرتاب کننده موجود زنده به فضا و دارای دومین کشور در ساخت هواپیمای خورشیدی و از کشورهای سازنده جت جنگنده در جهان و پنجمین کشور تولید کننده کاغذ از سنگ و بزرگترین شکارچی پهبادهای جاسوسی دنیا در جهان هستیم که این موارد به همت جوانان این مرز و بوم رقم خورده است.

حجت الاسلام ابراهیمی پور با بیان اینکه اما در حوزه گرانی و بیکاری به جوانان انقلابی اجازه ورود داده نشده و در این حوزه آسیب دیدیم گفت: باید به جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب در رده‌ها و مسوولیتهای مختلف بها داده شود تا این جوانان ناامید نشود.

وی بیان کرد: امروز برای شکست محاصره اقتصادی و تحریم ها نیاز به تفکر و استعدادهایی داریم که حصر آبادان را شکستند و عملیات والفجر هشت را رقم زدند.

امام جمعه آبادان همچنین با اشاره به سالگرد صدور بیانیه گام دوم انقلاب از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: دولت ، قوه مقننه و قضاییه به راهکارهای ارایه شده در این بیانیه عمل کنند.

وی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در سالروز ولادت حضرت زهرا(س) بیان کرد:همه موظفند از راهکارهای ارایه شده اطاعت کنند؛ آقا فرمودند ادب اسلامی در برخی محیط ها رسانه‌ای و فضای مجازی کمرنگ شده و بدگویی و بدزبانی در جامعه باید جمع شود.

وی با بیان اینکه در فضای مجازی تخریب وجود دارد گفت: بنا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب ادب اسلامی باید گسترش یابد.

امام جمعه آبادان همچنین با درخواست از مردم برای رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی ادامه داد: الان آبادان به وضعیت زرد کرونایی برگشته و موجب زحمت کادر درمانی شده است؛ اگر رعایت نکنیم سلامت همه به خطر می‌افتد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها