امام جمعه کرج : دشمنان در پی تحریف انقلاب هستند

کرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج مهم‌ترین آفت امروز دشمن را تحریف  همه‌جانبه انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: برای خنثی کردن این آفت نباید نسبت به مسایل اطرافمان بی تفاوت باشیم تا اهداف بلند و ارزش‌های الهی امام راحل (ره ) را تداوم بخشیم.

آیت الله حسینی همدانی  در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر تصریح کرد:  باید همیشه توجه داشته باشیم که این انقلاب دشمن ‌دارد و یا ممکن است دچار آفاتی مثل انحراف، عقب‌گرد و سکون شود ، لذا لازم است به ‌دقت رصد کنیم و راه‌های پیشگیری و علاج خنثی کردن آفت ها را به کار گیریم.
وی در ادامه اظهاراتش با تاکید بر این مهم که نباید اجازه داد کسانی که با مبانی انقلاب و فکر امام فاصله‌دارند مسوولیت داشته باشند، گفت: هفت سال وقت برای رفع تحریم کافی است و اکنون باید به فکر خنثی‌سازی تحریم‌ها باشیم.
نماینده ولی‌ امام‌جمعه کرج ضمن تشریح وقایع ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران بیان داشت: اتفاقاتی که در آن روزها می‌افتاد عبرت‌آموز بود و  رهبری‌ حضرت امام

راحل (ره)  و وحدت و انسجام مردم‌ موجب موفقیت و پیروزی انقلاب شد.

وی در ادامه با تأکید بر ضرورت شناخت وظیفه در زمان مناسب و عمل به‌موقع ، به بیعت همافران نیروی هوایی ارتش با امام خمینی رحمه‌الله علیه در نوزدهم بهمن‌ماه سال ۱۳۵۷ اشاره کرد و گفت: بیعت همافران در آن مقطع کار بزرگ و به موقعی بود که انجام دادند و سرعت پیروزی انقلاب را بیشتر کرد.

آیت‌الله حسینی همدانی یکی از مهم‌ترین آفات که امروز دشمن با انواع روش‌ها به دنبال آن است را تحریف همه‌جانبه انقلاب دانست و عنوان کرد: تحریف همه‌جانبه انقلاب در دستور کار دشمن است اما یکی از مهم‌ترین بخش‌ها، تحریفِ  تفکر خود امام است چرا که منظومه فکری حضرت امام (ره) است که مهندس و معمار انقلاب بود و راه رسیدن به اهداف بلند و ارزش‌های الهی نظیر عدالت، عزت ملت و پیشرفت را ترسیم می‌کند و اگر محور اصلی منحرف شود انقلاب از کار می‌افتد.

وی تاکید کرد: همه انقلاب را با امام می‌شناسند و دشمنان گاهی روشن و صریح، اما بیشتر با کنایه و غیرصریح ایشان را در اذهان موردحمله قرار می‌دهند.

خطیب جمعه کرج به فرازی از بیانات مقام معظم رهبری در خصوص رسالت دوستداران انقلاب اشاره کرد و گفت :  معظم له فرمودند امروز همه افراد چه کسانی که بیاناتشان در حوزه‌های وسیع کاربرد دارد، چه کسانی که در حوزه‌های کوچک‌تر مسوول‌هستند؛ اگر دیدند حقایق و محکمات اسلام و انقلاب مورد تحریف قرار می‌گیرد، وظیفه‌دارند تبیین کنند، نباید سکوت کنند. 

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه اگر سی سال گذشته را بررسی کنیم می‌بینیم سیره شخصی امام خمینی (ره) بیشتر مورد توجه تحریف بوده است، عنوان کرد: امام شخصیتی قاطع بود که در بیاناتشان هم فرموده بودند که باکسی عقد اخوت نبسته‌اند و سابقه آشنایی و فامیلی و امثال این‌ها هم در امام تأثیری نداشت و آنچه مصلحت نظام بود را در نظر می‌گرفت .

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه بابیان اینکه کسی که از مبانی انقلاب برگشته ولو خودش در آن نقش داشته، موردقبول نیست؛ خاطرنشان ساخت: رفتار امام باکسانی که با انقلاب زاویه پیدا کردند کاملاً روشن است و نهضت آزادی، آقای منتظری و مسئله باند سید مهدی هاشمی و قبل از انقلاب مجاهدین خلق و جبهه ملی و موارد دیگر کاملاً گویای این مطلب است و لذا روی این شخصیت امام کار می‌کنند تا وجهه دیگری بسازند.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در ادامه بابیان اینکه عده‌ای همین سیره و اندیشه سیاسی امام را تحریف می‌کنند، گفت: عده‌ای می‌گویند بعضی دیدگاه‌های امام جنگ با دنیاست و ما باید با دنیا تعامل داشته باشیم وعده‌ی دیگر خود را استاد گفتگو با دنیا می‌دانند و دیگران را نابلد و می‌گویند امام عامل تنش با دنیای غرب است و ما تا قبل از آن مشکلی با غرب نداشتیم.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه با اشاره به بیانی از بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در رابطه با غرب، یادآور شد: امام در زمان حیات خودشان به این مطلب جواب داده‌اند که «آنان که بر این باورند که ما خامی کرده‌ایم و جمهوری اسلامی سبب دشمنی‌ها شده و موجب گردیده است ایران از چشم شرق و غرب بیفتد خوب است به این سؤال پاسخ دهند که کشورهای جهان سوم خصوصاً ملت ایران کی نزد غربی‌ها و شرقی‌ها محترم بوده است که ما امروز آن را بی‌اعتبار کرده‌ایم».

وی بابیان اینکه غربی‌ها در اوج زمان احترامشان به ما، قانون کاپیتولاسیون را اجرا می‌کردند، اظهار داشت: در زمان شاه، ایران حیات خلوت امریکا بود و دولت ایران همان نقشی را داشت که امروز عربستان نسبت به امریکا دارد؛ منابع و معادن و نفت و اموالش را به کمترین قیمت می‌گرفتند و بعد با منت به‌جای پول، اسلحه می‌دادند که برود با همسایه‌ها مانند جریان جنگ ظفار بجنگد.

خطیب نماز جمعه کرج در ادامه بابیان اینکه امروز آمریکا، عربستان را گاو شیرده می‌داند، گفت: امروز آمریکا نفت عربستان را می‌گیرد و به‌جای پول به چند برابر قیمت سلاح و آموزش می‌دهد و تشویق می‌کند تا با این‌ سلاح‌ها مسلمان‌های کشور همسایه‌اش را بکشد که متأسفانه یمن مظلوم الآن دچار همین توطئه است.

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری بابیان اینکه در اندیشه سیاسی امام، رفاه با ارزش‌گرایی همراه است، تصریح کرد: امام دین را یک امر زینتی در زندگی افراد نمی‌دید و دموکراسی را هم در محدوده دین تعریف می‌کردند و لذا اگر از حکومت سخن می‌گفتند فقط رفاه و امنیت را نمی‌دیدند، بلکه حکومت را در همه جنبه‌ها و ابعادِ فرهنگی، اخلاقی و اجتماعی جامعه مسوول می‌دانستند؛ اما امروز عده‌ای رفاه را جدا از ارزش‌گرایی می‌بینند و می‌گویند باید رفاه را به دست آورد ولو با تعامل باکسانی که در گفتمان امام جهان خوار هستند و این می‌شود تحریف و انحراف و جالب است که این افراد خود را خیلی نزدیک به امام و خط امام می‌دانند.

وی در ادامه بابیان اینکه القا تفاوت بین آنچه امام فرمودند و آنچه عمل کردند یکی دیگر از کارهای دشمن در مسیر تحریف است، گفت: شما سرتاسر صحیفه امام رحمه‌الله علیه را بگردید و هر چه مکتوب و فیلم و صدا از ایشان هست را ببینید و گوش دهید یک کلمه مثبت راجع به آمریکا نخواهید دید؛ اما همین ویژگی کاملاً بارز امام را هم جور دیگری القاء می‌کنند و دیدید از امام خاطره نقل کردند که امام موافقت کرده‌اند برعلیه شوروی و آمریکا شعار مرگ داده نشود اما امام دربیانی دارند که: «کسی گمان نکند ما راه سازش با جهان خواران را نمی‌دانیم، اما هیهات که خادمان اسلام و سیراب شدگان کوثر جان‌سوز عاشورا به ملت خود خیانت کنند و تن به مرگ ذلت‌بار بدهند».

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز در ادامه خاطرنشان ساخت: ما پیرو خط امام و تربیت‌شده همین مکتبیم و در این وعده‌گاه و قرارگاه بصیرت و ایمان در این ایام مبارک  با امام شهیدان تجدیدعهد و پیمان می‌کنیم که تازنده‌ایم دست از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب بر نخواهیم داشت.

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه اگر از چهارچوب‌های انقلاب پاسداری و صیانت نشود و اصول و محکمات اندیشه امام به نسل بعد منتقل نشود دچار خسارت جبران‌ناپذیر خواهیم شد، گفت: باید همیشه از جامعیت منظومه فکری امام گفت چراکه امام جمهوری اسلامی را منهای محتوای آن‌که انقلاب اسلامی و اسلام است، خطرناک می‌دانست و می‌فرمود نباید به جمهوری اسلامی اسمی دل‌خوش کرد.

وی با تأکید بر اینکه نباید اجازه داد کسانی که با مبانی انقلاب و فکر امام فاصله‌دارند مسوولیت داشته باشند؛ بیان داشت: اندیشه امام را باید به‌عنوان شاقول نگه داشت و هر کارگزار و مسوولی که با آن تراز نیست کنار گذاشت، مدیرانی که ثروت‌اندوزی، قدرت‌طلبی و غرب دوستی دارند باعث استحاله نظام هستند و چاره کار را آقا فرمودند که با انتخاب دولتِ جوانِ حزب‌اللهی و تغییر کارگزاران مسیر تصحیح خواهد شد که اگر خدا بخواهد شاخص‌های چنین دولتی را در فرصت‌های پیش رو بیان خواهم کرد.

رییس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز در بخش دیگری با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار تصویری با مداحان و شاعران و تأکید ایشان بر ازدواج و تکثیر نسل، گفت: خانواده‌ها از سخت‌گیری‌های بی‌مورد و سنگ‌اندازی در مسیر ازدواج بپرهیزند که نزد خدا عذری نخواهند داشت و لذا نکته‌ای امام تقریباً به این مضمون یاد ما داد که اگر دیدید چیزی دشمن را خوشحال و عصبانی می‌کند باید ضدش عمل کرد که امروز دشمن از پیر شدن ما خوشحال است و وقتی از تکثیر نسل حرف می‌زنیم ایادی خناس داخلی و خارجی شروع می‌کنند به گربه رقصاندن و باب میل ارباب سخن گفتن.

آیت‌الله حسینی همدانی  تصریح کرد: مطلب مهم دیگرِ بیان ایشان، حفظ ادب اسلامی و جمع شدن بدزبانی در جامعه بود که باید نصب العین همه قرار گیرد و به‌جای بدزبانی و بداخلاقی همه به فکر خنثی‌سازی تحریم‌ها باشیم. خوب وقتی ما می‌توانیم با خنثی‌سازی تحریم‌ها در بخش دفاعی و موشکی چنان شکوهی برای خود درست کنیم آیا نمی‌توانیم در بخش تحریم اقتصادی چنین حرکتی را داشته باشیم. هفت سال وقت برای رفع تحریم، کافی است به فکر خنثی‌سازی تحریم‌ها باشید.

وی در بخش دیگری بابیان اینکه در اندیشه سیاسی امام، رفاه با ارزش‌گرایی همراه است، تصریح کرد: امام دین را یک امر زینتی در زندگی افراد نمی‌دید و دموکراسی را هم در محدوده دین تعریف می‌کردند و لذا اگر از حکومت سخن می‌گفتند فقط رفاه و امنیت را نمی‌دیدند، بلکه حکومت را در همه جنبه‌ها و ابعادِ فرهنگی، اخلاقی و اجتماعی جامعه مسئول می‌دانستند.

وی ادامه‌تان:اما امروز عده‌ای رفاه را جدا از ارزش‌گرایی می‌بینند و می‌گویند باید رفاه را به دست آورد ولو با تعامل باکسانی که در گفتمان امام جهان خوار هستند و این می‌شود تحریف و انحراف و جالب است که این افراد خود را خیلی نزدیک به امام و خط امام می‌دانند.

وی در بخش دیگر از اظهاراتش  بابیان اینکه القا تفاوت بین آنچه امام فرمودند و آنچه عمل کردند یکی دیگر از کارهای دشمن در مسیر تحریف است، گفت: شما سرتاسر صحیفه امام رحمه‌الله علیه را بگردید و هر چه مکتوب و فیلم و صدا از ایشان هست را ببینید و گوش دهید یک کلمه مثبت راجع به آمریکا نخواهید دید اما همین ویژگی کاملاً بارز امام را هم جور دیگری القاء می‌کنند

وی افزود:برخی  از امام خاطره نقل کردند که امام موافقت کرده‌اند برعلیه شوروی و آمریکا شعار مرگ داده نشود اما امام دربیانی دارند که: «کسی گمان نکند ما راه سازش با جهان خواران را نمی‌دانیم، اما هیهات که خادمان اسلام و سیراب شدگان کوثر جان‌سوز عاشورا به ملت خود خیانت کنند و تن به مرگ ذلت‌بار بدهند.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز در ادامه خاطرنشان کرد: ما پیرو خط امام و تربیت‌شده همین مکتبیم و در این وعده‌گاه و قرارگاه بصیرت و ایمان در این ایام مبارک و میمون با امام شهیدان تجدیدعهد و پیمان می‌کنیم که تازنده‌ایم دست از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب بر نخواهیم داشت.

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه اگر از چهارچوب‌های انقلاب پاسداری و صیانت نشود و اصول و محکمات اندیشه امام به نسل بعد منتقل نشود دچار خسارت جبران‌ناپذیر خواهیم شد، گفت: باید همیشه از جامعیت منظومه فکری امام گفت چراکه امام جمهوری اسلامی را منهای محتوای آن‌که انقلاب اسلامی و اسلام است، خطرناک می‌دانست و می‌فرمود نباید به جمهوری اسلامی اسمی دل‌خوش کرد.

وی با تأکید بر اینکه نباید اجازه داد کسانی که با مبانی انقلاب و فکر امام فاصله‌دارند مسوولیت داشته باشند؛ بیان داشت: اندیشه امام را باید آویزه گوش کرد  و هر کارگزار و مسوولی که با آن تراز نیست کنار گذاشت، مدیرانی که ثروت‌اندوزی، قدرت‌طلبی و غرب دوستی دارند باعث استحاله نظام هستند و چاره کار را آقا فرمودند که با انتخاب دولتِ جوانِ حزب‌اللهی و تغییر کارگزاران مسیر تصحیح خواهد شد که اگر خدا بخواهد شاخص‌های چنین دولتی را در فرصت‌های پیش رو بیان خواهم کرد.

رییس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز در بخش دیگری با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار تصویری با مداحان و شاعران و تأکید ایشان بر ازدواج و تکثیر نسل، گفت: خانواده‌ها از سخت‌گیری‌های بی‌مورد و سنگ‌اندازی در مسیر ازدواج بپرهیزند که نزد خدا عذری نخواهند داشت و لذا نکته‌ای امام تقریباً به این مضمون یاد ما داد که اگر دیدید چیزی دشمن را خوشحال و عصبانی می‌کند باید ضدش عمل کرد.

آیت‌الله حسینی همدانیتصریح کرد: مطلب مهم دیگرِ بیان ایشان، حفظ ادب اسلامی و جمع شدن بدزبانی در جامعه بود که باید نصب العین همه قرار گیرد و به‌جای بدزبانی و بداخلاقی همه به فکر خنثی‌سازی تحریم‌ها باشیم.

امام‌جمعه کرج‌ با اشاره به توانمندی کشوربا خنثی‌سازی تحریم‌ها در بخش دفاعی و موشکی  گفت: در بخش تحریم اقتصادی نیز  می توانیم  شکوفا شویم .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها