استاندار آذربایجان‌غربی ۱۱ طرح عمرانی و خدماتی در سردشت را افتتاح کرد

مهاباد- ایرنا- در ششمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر و با حضور استاندار آذربایجان غربی ۱۱ طرح عمرانی، اشتغالزایی و خدماتی در سردشت با هزینه ۴۶۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

فرماندار سردشت روز جمعه در آیین بهره برداری از این طرح ها به خبرنگار ایرنا گفت: گازرسانی به پنج روستای بخش وزینه شامل روستاهای خلیسان، جبرند، بیشاسب، شیوه صل و حلوه با ۱۳ هزار و ۱۹۰ متر لوله‌گذاری و بهره مندی ۲۲۶ خانوار با هزینه ۴۲ میلیارد ریال از جمله این طرح های افتتاحی بود.

اقصی نخشی پور افزود: یک کارخانه تولید کشمش با ظرفیت هزار تن در سال و سرمایه گذاری بخش خصوصی با هزینه ۸۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۲۶ نفر، یک سالن ورزشی چند منظوره روستایی به مساحت سه هزار متر مربع و زیربنای ۸۵۰ متر مربع با هزینه ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و مجتمع تفریحی و گردشگری و سالن کنفرانس و همایش ها به مساحت ۱۳ هزار متر مربع و زیربنای ۳ هزار و ۲۷۰ متر مربع و با اشتغالزایی ۴۰ نفر با هزینه بخش خصوصی و هزینه ۱۵۰ میلیارد ریال به همین مناسبت به بهره برداری رسید.

وی اضافه کرد: یک کارگاه بزرگ تولید دفتر مدارس با دریافت تسهیلات ۱۰ میلیارد ریال از صندوق کارآفرینی امید و آورده شخصی ۲۵ میلیارد ریال در مجموع با اعتبار کلی ۳۵ میلیارد ریال و اشتغالزایی هفت نفر نیز به مناسبت دهه فجر افتتاح شد.

نخشی پور ادامه داد: همچنین امروز فاز نخست کمربندی غربی شهر سردشت به طول چهار کیلومتر با هزینه ۲۳ میلیارد ریال و خیابان خروجی دوم شهر سردشت به طول ۵.۳ کیلومتر و هزینه ۶۳ میلیارد ریال نیز به بهره برداری رسیدند.

وی اضافه کرد: به همین مناسبت کلنگ پارک صخره ای سردشت به مساحت ۲ هکتار با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ستاد بازآفرینی شهری و یک خیابان به طول ۵۰۰ متر و اعتبار ۳۰ میلیارد ریال نیز به زمین زده شد.

شهرستان سردشت با جمعیت ۱۲۰ هزار نفر در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است و دارای سه بخش ربط، وزینه و مرکزی با ۶ دهستان و ۲۷۰ روستا است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها