امام جمعه اردبیل: ایران پیروز بازگشت یا عدم بازگشت آمریکا به برجام است

ایرنا - اردبیل- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: جمهوری اسلامی ایران در ماجرای بازگشت و یا عدم بازگشت آمریکا به برجام پیروز میدان است.

به گزارش ایرنا ، آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل افزود: آمریکایی‌ها چه به برجام برگردند و چه برنگردند ما به طور نسبی برنده‌ایم،  اگر برگردند تحریم‌ها برداشته می‌شود و بهتر از این نمی‌شود و اگر هم برنگردند، موانع پیشرفت‌های علمی ما برطرف می‌شود و جریان خودکفایی در عرصه‌های حساس سرعت بیشتر می‌گیرد.

وی اظهارکرد: دولتمردان ما باید بدانند که آنها به سادگی به برجام بر نخواهند گشت، آنها دنبال فزون‌خواهی محض هستند،  اگر ایران در برابر آن با قاطعیت نایستد اوضاع کاملا به نقطه اول دوران ترامپ برخواهد گشت.

آیت‌الله عاملی گفت: آمریکا از تلاش‌های ایران برای توسعه وسایل پرتاب فضایی اظهار نگرانی کرده است ، معنای این سخن لزوم محرومیت یک ملت از علم و مخصوصا از علوم استراتژیک، حساس و سرنوشت‌ساز است، بالاترین ظلم به بشریت، انحصار علم در حیطه تصرف دولت‌های خاص است.

خطیب جمعه اردبیل همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه‌اندازی واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا افزود: از سپاه معظم و از شخص سردار سلامی تشکر می‌کنیم که نخستین واحد بخار پروژه سیکل ترکیبی نیروگاه سبلان در استان را افتتاح کردند.

او بیان کرد: نیروگاه‌های سیکل ترکیبی، بهترین مصداق صرفه‌جویی و استفاده بهینه از سوخت است و جای شکر دارد که در جمهوری اسلامی، این فناوری تماما به دست متخصصان ایرانی عملیاتی می‌گردد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه گفت: با توجه به تبدیل شدن وضعیت اردبیل از جهت شیوع کرونا از آبی به زرد، از اهالی  استان می‌خواهم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی جدی باشند و از اجتماعات غیرضروری اجتناب کنند.

وی بیان کرد: این روزها اجتماعات در مراکز خرید غوغا می‌کند و انسان‌های مغرض هم به جای نقد به اینگونه اجتماعات، دست روی اجتماعات مذهبی می‌گذارند در حالی‌که غالب مراسم مذهبی تعطیل است و برخی از آنها نیز که اقامه می‌شود در نهایت دقت و رعایت پروتکل‌ها است.

 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha