خانه جوان کرمانشاه با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد

کرمانشاه- ایرنا- خانه جوان کرمانشاه که مزین به نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است روز جمعه با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، خانه جوان کرمانشاه امروز (جمعه- ۱۷ بهمن) به عنوان بزرگترین خانه جوان کشور با حضور سلطانی فر، هوشنگ بازوند استاندار و جمعی از مدیران ورزشی در چهار راه خرم کرمانشاه و در زمینی به مساحت بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ متر مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.

خانه جوان کرمانشاه در هشت طبقه احداث شده و برای ساخت آن بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

۱۴۰ خانه جوان در کشور تاکنون احداث شده است

وزیر ورزش و جوانان در حاشیه افتتاح خانه جوان کرمانشاه گفت: با حمایت های دولت تاکنون ۱۴۰ خانه جوان در کشور به بهره برداری و افتتاح رسیده است در حالی که تا قبل از سال ۹۲ خانه جوانی در کشور احداث نشده بود.

مسعود سلطانی فر در خصوص سمن های جوانان نیز گفت: تا سال ۹۲ تعداد آنها به کمتر از ۱۰۰ مورد می رسید اما اکنون سه هزار و ۳۰۰ سمن مربوط به جوانان تشکیل شده که رشدی ۴۰ برابری داشته است.

وی همچنین با بیان اینکه در سال ۹۲ حدود ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج پرداخت شده بود، گفت: این رقم در پایان سال گذشته به ۳۰ هزار میلیارد تومان رسید و تا پایان امسال هم به حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان می رسد.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه از رشد پنج درصدی آمار ازدواج در کشور طی ۹ ماه سپری شده از سال جاری خبر داد و گفت: در این مدت آمار طلاق نیز خوشبختانه سه درصد کاهش داشته است.

وی در پایان با حمایت از اقدامات سمن ها، گفت: جوانان عضو آن مدیران آینده کشور را تشکیل می دهند و مطمئنا می توانند آینده خوبی را برای کشور رقم بزنند.

در استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۶۰۰ هزار نفر جوان ۱۸ تا ۳۵ ساله زندگی می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها