۱۷ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۶
کد خبرنگار: 2199
کد خبر: 84212104
۰ نفر

برچسب‌ها

مه غلیظ، بارش باران و باد شدید جاده‌های زنجان را فراگرفت

زنجان - ایرنا – معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: هم اکنون بارش باران، مه غلیظ همراه با ورزش باد شدید در آزادراه ها و جاده‌های کوهستانی این استان موجب کاهش دید افقی شده است.

جواد یوسفی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون بارش باران و ورزش باد شدید در آزادراه های زنجان - تبریز، زنجان - قزوین و جاده های ترانزیت زنجان- میانه، زنجان به خرمدره ابهر جریان دارد.

وی تاکید کرد: جاده‌های  زنجان – بیجار، زنجان – طارم، زنجان – دندی - تخت سلیمان، زنجان – تهم – چورزق، خدابنده – همدان و سلطانیه به خدابنده پوشیده از مه غلیظ است.
وی تاکید کرد: علاوه بر این پدیده وزش باد شدید همراه با بارش باران  نیز در مسیرهای بیان شده  استان جریان دارد.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: ضرورت دارد رانندگان، خودروهای خود را مجهز به تجهیزات زمستانی، به ویژه چراغ های مه شکن، وسایل گرمایشی کرده و بدون این تجهیزات اقدام به تردد نکنند. 
یوسفی، از همه رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان زنجان خواست، از سبقت و سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ و عجله در ادامه مسیر پرهیز کنند.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: در حال حاضر ۵۰ اکیپ راهداری در ۳۲ گردنه کوهستانی و صعب العبور و مجتمع های بین راهی این استان به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می دهند.
یوسفی خاطرنشان کرد: رانندگانی که قصد تردد دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱، سایت www.۱۴۱.ir و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند.
به گزارش ایرنا، ۳۷ دستگاه نظارت تصویری و ۵۸ دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است.
مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به ۲۰ دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین است.
اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان حدود پنج هزار و ۶۰۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه های اصلی و فرعی را زیر پوشش دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =