امام‌جمعه موقت یزد: دل‌بستن به تغییرات سیاسی آمریکا اشتباه است

یزد- ایرنا- امام‌جمعه موقت یزد با تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در زمینه‌های مختلف فرهنگی، عمرانی و علمی به عنوان یک نظام مستقل سیاسی گفت: دل بستن به تغییرات و تحولات سیاسی در آمریکا اشتباه است، زیرا هیچکدام از جریان های سیاسی این کشور در صدد تغییر رویکرد نسبت به جمهوری اسلامی نیستند.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سیدمحمدرضا مدرسی یزدی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهر یزد با تبریک دهه فجر افزود: کسی به غیر از خدا یار و یاورما نیست و تکیه به دشمنان دردی را داو نمی‌کند و باید فقط با کار و برنامه‌ریزی خود بر مشکلات غلبه کنیم.

وی افزود: اروپای و آمریکای به دنبال منافع خود هستند، هرچند برخی افراد خیال می‌کنند تغییر افراد در آمریکا می‌تواند به نفع ما باشد و در طول تاریخ قبل و بعد از انقلاب ثابت شده آنها به فکر ایران نیستند، بلکه دنبال منافع خودشان هستند.

مدرسی یادآور شد: به برکت انقلاب اسلامی کشور ما در تمامی ابعاد رشد و توسعه چشمگیری داشته است و امروز به برکت انقلاب از قدرت علمی و پزشکی سطح بالایی برخوردار هستیم.

وی اظهار کرد: در بسیاری از صنایع و انرژی هسته‌ای که دشمن تلاش می‌کرد به آن نرسیم به حول و قوه الهی با تکیه به نیروهای داخلی به قدرت و عظمت بی‌بدیل رسیده ایم ولی دشمن به دنبال ضربه زدن است و باید به رغم توطئه‌ها این دستاوردهای بزرگ حفظ شود.

مدرسی تاکید کرد: این برکات همه به خاطر ایستادگی مردم و تکیه به اصول بدست آمده که باید برای مردم و نسل جوان تبیین شود و نباید کسی این ثمرات را به اسم خود تمام کند.

عضو فقهای شورای نگهبان با تبیین توطئه‌های مختلف دشمنان علیه کشور ، گفت: باید مردم با بینش و بصیرت توطئه‌ها را بشاسند و همواره در خط ولایت و ارزش‌ها باشند.

مدرسی در خصوص  انتخابات سال آینده نیز با تشریح اهمیت این انتخابات، گفت: باید از گذشتگان درس عبرت گرفت و مواظب بود که هیچگاه از مسیر حق و حقیقت غفلت نکنیم و همواره از نظام دفاع کنیم.

وی بیان کرد: مردم باید به افراد متوکل به خدا و عاقبت‌نگر رای دهند، هرچند تبلیغات دشمنان همواره به دنبال انحراف افکار عمومی است و کار خود را در این ارتباط از قبل آغاز کرده اند.امام جمعه موقت یزد در خصوص مسایل بین‌المللی نیز گفت:

 نماز عبادی سیاسی جمعه در ۲۸ شهر در استان یزد اقامه می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها