خدمت‌رسانی به مردم و اجرای عدالت از دستاوردهای مهم انقلاب است

زاهدان- ایرنا- امام جمعه موقت زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان گفت: خدمت‌رسانی به مردم و اجرای عدالت از دستاوردهای مهم انقلاب بوده و بنای جمهوری اسلامی اجرای عدالت برای اهل سنت است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام جواد طاهری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه زاهدان اظهارداشت: امام(ره) عدم اطاعت از کفار را سرلوحه کار خود قرار داد و عامل موفقیت او نیز همین امر بود به طور مثال هنگام حکومت نظامی شاه ایشان حکومت نظامی را لغو کرد و اگر این سد شکسته نمی‌شد معلوم نبود پیروزی انقلاب با چه خون‌هایی مواجه شود.

وی افزود: امام (ره) این عدم تبعیت از کافران را سرلوحه قرار داد و عامل موفقیتش شد، وقتی بختیار اعلام کرد که امام بیاید رهبری کند اما دولت را من انتخاب می کنم ایشان اعلام کرد که در دهان دولت غیرمجاز می‌زنند و به پشتوانه ملت دولت را تعیین می کنند.

امام جمعه موقت زاهدان با بیان اینکه امام (ره) سلطنت ستمگران را نابود کرد گفت: فعالان قبل انقلاب چهار گروه شامل جریان‌های روشنفکری، فعالان سیاسی که سرکوب شده بودند، دنباله روهای سلطنت که بیشتر به دنبال روی کارآوردن جریان لیبرال دموکراسی، عده‌ای که حکومت متدین‌ها را می‌خواستند و منظورشان از حکومت اسلامی تنها حکومت متدین‌ها بود و افرادی که به دنبال جمهوری اسلامی بودند ایشان فرمود باید اسلام مرجع تصمیم گیری‌ها باشد و حکومت منافع مردم را براساس اسلام تعیین کند و جمهوری اسلامی را مقدمه‌ای برای ظهور منجی عالم بشریت می‌دانستند.
وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب معتقد به ایجاد تمدن نوین اسلامی برای رسیدن به ظهور منجی بوده و دولت انقلابی یعنی دولت خطرپذیر برای فتح قله‌های رفیع افزود: این تمدن‌سازی نیاز به حرکت حکیمانه امام (ره) و جهاد کبیر با کفار دارد.

امام جمعه موقت زاهدان ادامه داد: هم‌اینک نیز با سه جبهه روبرو هستیم عده‌ای شیفته غرب که به دنبال روش لیبرال دموکراسی و آمریکای پیر و خسته هستند، جریان دوم افراد انقلابی که خسته شده‌اند و توان جنگیدن را ندارند و جبهه استکبار که برای پیاده‌سازی نوین اسلامی در مقابل انقلاب قرار دارد و از این افراد خسته و ناامید سواستفاده می‌کند.
وی با بیان اینکه یکی از نشانه‌های این جریانات سکولاریزه کردن دین بوده تا در سیاست دخالت نکند ادامه داد: برخی منظورشان از حکومت اسلامی به قدرت رساندن مسلمانان بوده و در آن تعهدی نسبت به دنبال کردن آرمان انقلاب با مرجعیت اسلام نیست، دیدگاه دوم قدرت‌رسانی به روحانیت که در دیدگاه مسیحیت نیز مطرح است بین شیعه این مسائل مطرح نیست چرا که ما به بر دین تاکید داریم.
حجت السلام والمسلمین طاهری تصریح کرد: سومین شیوه حکومت اسلامی که مجری آن اسلام باشد اما با شیوه که امارت اسلامی تشکیل دهد مانند القاعده و داعش که چنین تفکری دارند اما مرجع بودن اسلام در تصمیم‌گیری‌ها یعنی همه مطالبات براساس قوانین اسلام باشد و در حد توان به سمت اسلام و پیاده کردن آن باشیم.

وی با بیان اینکه دموکراسی روشی بوده که مردم می‌گویند چه چیز حق و چه چیز ناحق است گفت: این امر غیرثابت است اما ما برای اجرای حق باید به سراغ مردم برویم نه تعیین حق، مردم برای رسیدن به عزت و آزادی انقلاب کردند و این آرمان‌ها از طریق جمهوری اسلامی محقق می‌شود.
امام جمعه موقت زاهدان با بیان اینکه دموکراسی معایبی دارد چراکه زمینه‌ساز عوام فریبی می‌شود بیان کرد: افرادی شعارهای غیرعملی می‌دهند و انتظارات غیرمعمول و غیرواقعی می‌آورند و یا غلبه نگاه منطقه‌ای بر منافع ملی اتفاق می‌افتد یعنی کاندیدا بر وزرا فشار آورده و منافع منطقه‌ای را بر منافع ملی ترجیح می‌دهند اما نظارت جدی یا استصوابی و رشد فرهنگ سیاسی مردم برای شناخت جریانات می‌تواند این معایب را از بین ببرد.
وی افزود: ممنوعیت قانونی توهین علیه اهل سنت، آزادی اهل سنت در تبلیغ مبانی خود، آزادی تدریس فقه مذاهب و حوزه ها، اعطای مدرک علمی به روحانیون اهل سنت و بیمه روحانیت شیعه و سنی، حضور نمایندگان اهل سنت در مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، تاسیس دانشگاه مذاهب اسلامی و حمایت از نهضت‌های اسلامی مانند فلسطین یکی از دستاوردهای انقلاب و دنبال کردن عدالت برای همگان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =