امام جمعه سنندج: وقایع انقلاب برای نسل جوان بازگو شود

سنندج - ایرنا - امام جمعه سنندج گفت: نسل جدید آشنایی زیادی با رویدادهای انقلاب ندارد و لازم است که وقایع این نهضت برای آنان تشریح و تبیین شود.

به گزارش ایرنا، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار داشت: در دوران طاغوت خبری از امکانات رفاهی مانند برق، گاز، جاده و تلفن نبود و اکنون به برکت نظام جمهوری اسلامی این خدمات در اختیار اقشار مختلف جامعه شهری و روستایی قرار گرفته بلکه مردم ایران در امنیت و آسایش به سر می‌برند.

وی اضافه کرد: مردم ایران به رهبری امام راحل علیه ظلم و ستم رژیم ستم شاهی به پا خواستند و رژیم طاغوت را سرنگون کردند و نظامی مبنتی بر عدالت اسلامی را پایه‌گذاری کردند و اینک بیش از چهار دهه از عمر پربرکت این نظام سپری شده است.

 امام جمعه سنندج گفت: امام راحل پس از بازگشت به میهن اسلامی در بهشت زهرا (س) سخنرانی کرد و در آن سخنرانی تاریخی اتحاد و برادری و برابری را برای مردم ایران به ارمغان آورد و این همبستگی و اتحاد تاکنون هم در بین مردم ایران باقی مانده است.

نماینده مردم کردستان مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سفر اخیر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان نیز اظهار داشت: این سفر ۲ روزه منشا خیر و برکت برای مردم استان بود و پروژه‌های مهم و خوبی در این سفر به بهره‌برداری رسید.

ماموستا رستمی گفت: در این سفر سه هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی محرومان و آسیب دیده از سیلاب بهار پارسال و تصفیه‌خانه آب شرب سنندج به بهره‌برداری رسید و عملیات اجرایی انتقال آب سد آزاد برای آب شرب سنندج آغاز شد.

وی افزود: تسریع در راه‌اندازی راه‌آهن همدان- سنندج یکی دیگر از برکات سفر رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به کردستان است که بهره برداری از این طرح می‌تواند نقش مهمی در شکوفایی اقتصادی این استان داشته باشد.

 امام جمعه سنندج گفت: این سفر ۲ روزه و مصوبات آن نشان داد که دولت تدبیر و امید تمام توان خود را برای تکمیل و بهره‌برداری از پروژه نیمه تمام به کار گرفته است و در این زمینه از تمام توانمندی‌های دولت استفاده می‌کند.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک، یاری نیازمندان و افراد بی‌بضاعت، صرفه‌جویی در مصرف حامل‌های انرژی به منظور بهره‌مندی همه هموطنان از این نعمات از دیگر توصیه‌های امام جمعه سنندج در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بود.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ۲ روز( ۱۵ و ۱۶ بهمن) مهمان مردم و مسوولان کردستان بود و در این سفر، چند طرح از جمله سه هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی محرومان را افتتاح و عملیات اجرایی چند طرح دیگر را نیز آغاز کرد.

نماز جمعه سنندج هر هفته در مسجد دارالحسان سنندج که در ضلع شمالی خیابان امام خمینی(ره) واقع شده، برگزار میشود.

مسجد دارالاحسان سنندج از مساجد قدیمی کشور محسوب می شود و برابر کتیبه‌های موجود در بنای مسجد به سال ۱۲۲۷ هجری قمری توسط امان الله خان اردلان والی کردستان ساخته شده و از نظر فضاهای موجود مشتمل بر ۲ ایوان شرقی و جنوبی، گلدسته های موجود بر بالای ایوان شرقی، صحن مرکزی، ۱۲ حجره اطراف، شبستان ستوندار با ۲۴ ستون سنگی مارپیچ است.

در سال های اخیر به دلیل افزایش تعداد نمازگزاران صحن جدید این مسجد در پنج طبقه نیز احداث شده و زنان و مردان مومن سنندجی هر هفته نماز وحدت بخش جمعه را در این مکان اقامه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها