۲۱ بستری و یک جان‌باخته کرونا در استان اردبیل

اردبیل - ایرنا - وضعیت پایدار اما شکننده استان اردبیل با بستری ۲۱ مبتلا به ویروس کرونا و جان‌باختن یک نفر دیگر در شبانه‌روز گذشته ادامه یافت.

دکتر شهرام حبیب‌زاده ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل روز جمعه به ایرنا گفت: با ترخیص ۲۴ بیمار بستری کرونایی ، مجموع بستری‌ها در مراکز درمانی استان به  ۱۷۰ نفر رسید که ۵۰ نفر از آنها در بخش ویژه تحت مراقبت قرار دارند.

وی مجموع فوتی‌های کرونا در استان اردبیل طی ۱۱ ماه گذشته را با جان باختن یک فرد مبتلای دیگر در شبانه‌روز گذشته، یک‌هزار و ۳۶۰ نفر اعلام کرد.

به گفته وی، شیوع کرونا در این استان در وضعیت پایدار قرار دارد که در صورت بی‌توجهی شهروندان، تبعات خطرناکی را به دنبال خواهد داشت و مردم نباید گرفتار عادی‌انگاری بیماری شوند.

دکتر شهرام حبیب‌زاده اضافه کرد: ۱۰ شهرستان بیله‌سوار، سرعین، اصلاندوز، کوثر، نیر، نمین، انگوت، گرمی، مشگین‌شهر و اردبیل در وضعیت آبی (وضعیتی بین سفید و زرد) و ۲ شهرستان خلخال و پارس‌آباد در وضعیت زرد قرار دارند.

وی، نسبت به ضرورت حفظ و بهبود وضعیت فعلی شیوع کرونا در این استان هشدار داد و افزود: هرگونه عادی‌انگاری بیماری و بی‌توجهی به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی پیک چهارم کرونا را به همراه خواهد داشت.

وی، همچنین علت افزایش آمار بستری همزمان افراد مبتلا به کووید.۱۹ در روزهای اخیر را کاهش رعایت عمومی و عادی‌انگاری این بیماری مهلک از سوی مردم عنوان کرد و گفت: نگرانی در مورد شیوع موج چهارم این بیماری همچنان وجود دارد.

او ادامه ‌داد: مردم برای کنترل بیماری کرونا باید احتیاط بیشتری کرده و با جدیت بالا، مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک و فاصله فیزیکی حداقل ۱.۵ متری را رعایت کنند.

به گزارش ایرنا، ۹ هفته پیش، تعداد فوتی‌های کووید.۱۹ در استان اردبیل در رکودی کم‌سابقه به ۲۲ نفر فوتی در یک شبانه‌روز رسیده بود ولی طی یک ماه گذشته چهار بار فوتی‌های کرونا در این استان به صفر رسید.

بالاترین آمار مربوط به فوت بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل در هشتم آذرماه با ۲۲ فوتی، بالاترین آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا در ۲۵ آبان ماه با ۱۱۳ نفر و نیز بالاترین رکورد بستری همزمان بیماران کرونا با ۵۰۳ نفر در روز ۲ آذرماه به ثبت رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها