امام جمعه موقت سمنان: بی‌رضایت ایران درخاورمیانه هیچ حرکتی پیش نمی‌رود

سمنان- ایرنا- امام جمعه موقت سمنان گفت: بدون رضایت جمهوری اسلامی ایران در خاورمیانه هیچ گام و حرکتی پیش نمی‌رود، اما پیش از انقلاب آمریکا و انگلیس برای کشور تصمیم می‌گرفتند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام غلامحسین مهدوی‌نژاد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان در مسجد تاریخی امام (ره) این شهر، ضمن تبریک فرا رسیدن چهل و دومین بهار انقلاب اسلامی ابراز داشت: حوادث پیش از انقلاب را باید به درستی با بیان خاطرات آن زمان به نسل جوان منتقل کرد تا  گرفتاری‌های زمان طاغوت شنیده شود زیرا دشمن امروز به دنبال تبرئه کردن دوران پهلوی اول و دوم است.

وی ادامه داد: محمدرضا پهلوی زمانی که پس از تبعید رضاشاه با اراده غرب به عنوان شاهنشاه بر سر کار آمد، اختیار این را نداشت که مانع تبعید پدرش شود، چگونه می توانست برای یک مملکت تصمیم‌گیری کند.

وی تاکید کرد : امروز مردم در سایه انقلاب به جایگاهی رسیدند که نظام جمهوری اسلامی ایران در بسیاری از تصمیم گیری ها موثر است و ایران خودش تبدیل به یک قدرت شده است.

امام جمعه موقت سمنان بیان کرد : بعد از پیروزی انقلاب، نظام جمهوری اسلامی کشوری را با ادارات و سیستم ژاندارمری نابود شده تحویل گرفت و امروز با وجود رهبری مقتدر، این انقلاب ماندگار و سرپا است.

مهدوی‌نژاد افزود: امروز چهره های بزرگی از شهید شاطری تا شهید سلیمانی که کشورهای منطقه برای آنان ارزش والایی قائل هستند، در سایه مقام معظم رهبری و جمهوری اسلامی تربیت شدند.
وی تاکید کرد: غرب خواستار نابودی انقلاب اسلامی ایران با کمک صدام بود و جمهوری اسلامی در مقابل تمام این توطئه‌ها پیروز شد. 

امام جمعه موقت سمنان گفت: چشم انداز آینده روشن است و آن این است که گام های بلندی برداشته خواهد شد تا تمدن اسلامی در سایه رهبر معظم انقلاب به وجود آید و در  ادامه پس از گامهای متعدد آن این انقلاب به صاحب اصلی آن امام زمان(عج) تحویل شود. 

مهدوی‌نژاد همچنین به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در خصوص ادب اسلامی اشاره و بیان کرد: بدگویی و بدزبانی باید جمع شود و ادب به ویژه در فضای مجازی گسترش یابد، نباید با انتشار سخن نادرست و بی ادبانه  آبروی کسی را از بین برد چون جامعه را به خطر می‌افتد و این رفتار به دور از تقواست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها