امام جمعه شیراز:خروج از راه الهی موجب طغیان می‌شود

شیراز-ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: کسی از مسیر الهی سرکشی کرد، طغیان می‌کند و طاغوت نام می‌گیرد، براین اساس، طاغوتی شدن از هیچکس دور نیست و توصیه به تقوا برای جلوگیری از خروج از راه الهی است.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله لطف الله دژکام در نماز جمعه هفدهم بهمن‌ماه ضمن گرامیداشت دهه فجر، با اشاره به سرنوشت قوم عاد، ثمود و پیروان فرعون عنوان کرد: کلیدواژگان طاغوت و فساد دلیل نابودی این اقوام بوده است.

وی افزود: سلطنت پهلوی طاغی و مفسد بود و هرکس دیگر هم سرکش و فاسد شود، همین سرنوشت را خواهد داشت.

امام جمعه شیراز با اشاره به اهمیت تدبر در واژه‌های طاغوت و فساد، ابراز داشت: طغیان به معنای خروج از مسیر است و انسان آفریده شده تا در صراط مستقیم گام بردارد.

وی اظهار کرد: برخی در پیشگاه خداوند سرکش و برخی رام فرمان الهی هستند و انسان آفریده شده که در برابر خداوند مطیع باشد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه علت زمین خوردن شاه سرکشی بوده است، اظهار کرد: جرم اصلی شاه بی مبالاتی و بی حیایی او بود و اوج زمین خوردن او وقتی بود که کارتر به ایران آمد و محمدرضا پهلوی با کالسکه طلا کلیدی طلا را به رییس جمهور آمریکا داد و در این رویداد نسبت به خدا مغرور شد. 

وی ادامه داد: مردم از بی‌حیابی شاه پهلوی با تبلیغ شراب خواری در میان جامعه که بی احترامی به عقیده اسلامی یک ملت بود، آزرده خاطر شدند. 

آیت‌الله دژکام با اشاره به اینکه سرکشی شاه او را به زیر کشید، ابراز داشت: باور جامعه اسلامی می‌گوید مالک همه شهرها خداست و در شهر خدامحور همه چیز از آن خداست و باید این تفکر را مبنای تمدن قرار دهیم تا بشریت دوباره از شهرهایی که ظلمت طغیان و فساد آنها را گرفته است به شهرهای نورانی که بلاد خداست راه یابند و این مسیر به برکت خون شهدا، عظمت امام راحل و پرچم‌داری رهبری پیموده خواهد شد و نهال انقلاب اسلامی به بار خواهد نشست.

آیت‌الله دژکام در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: خداوند به عدالت، نیکوکاری و رسیدگی به نزدیکان فرمان داده است و در زمانه‌ای که مشکلات بیماری بر گرانی و دیگر مسایل افزوده شده است، باید به یکدیگر رسیدگی کنیم. 

وی از اقدام ستادهای نماز جمعه یاد کرد و گفت: بیش از ۱۴هزار بسته حمایتی به همت این نهاد و با همیاری نیکوکاران به ایتام اهدا خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به اینکه بزرگترین حادثه تاریخ معاصر ایران و بشریت در ۲۲بهمن ماه سال ۱۳۵۷ به دست مردم ایران رقم خورده است، یاد صحنه های ایثار و جهاد و رفتن به میدان با دست خالی را ستود. 

وی اراده مردم و اعتقاد به اینکه خون بر شمشیر پیروز است، را علت عزت مردم ایران دانست. 

امام جمعه شیراز افزود: ۳۰۰ هزار خون پاک در مسیر انقلاب ریخته شد و امروز در سومین حرم اهل بیت علیهم السلام اعلام میکنیم که راه امام ادامه خواهد داشت. 

وی با اشاره به حماسه ۱۹ بهمن ماه، گفت: این روز، روز نیروی هوایی است. زمانی که همافران حق‌طلب نیروی هوایی پیش از تغییر قدرت مقابل امام صف کشیدند و فرماندهی کل قوا را برای مقام ولایت فقیه از ازل تا ابد اثبات کردند. 

آیت‌الله دژکام با یادکرد از شهدای نیروی هوایی به ویژه شهید دوران، بیان داشت: در این مملکت فرمانده امام زمان (عج) و نایب وی است و نیروی هوای این را اثبات کرد. 

امام جمعه شیراز اظهار کرد: بیستم بهمن ماه یادروز نبرد آبی خاکی والفجر ۸ و فتح فاو به دست نیروهای رزمنده ایران اسلامی است و اثبات کردند لشکر اسلام اگر بخواهد تا قدس خواهد رفت. 

وی خطاب به رییس جمهور جدید آمریکا گفت: اعلام شده آمریکا شورا گرفته است که پرونده ایران را رسیدگی کند، این در حالی است که ما پای پیمان ایستادیم و شما پیمان شکنی کرده‌اید، آنکه حرف میزند و پای حرفش می ایستد ملت ایران است.

وی افزود: این بار مذاکره در کار نیست بلکه ناوهای شماست که یک به یک به اعماق فرو می‌رود. ملت ایران موشک با برد ۱۸۰۰ کیلومتر نساخته که با آن بازی کند همانگونه که در عین الاسد اعلام کردیم بخواهیم می‌زنیم، دست از پا خطا کنند می‌زنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس بیان کرد: هرکس در دولت کار می‌کند و خدمت می‌کند اجرش با خداست، اما از نظر اقتصادی چند بار رهبری باید بگوید کاری کنید که تحریم بی اثر شود و فرصت سوزی در این میدان کار خوبی نیست. 

امام جمعه شیراز خطاب به مسوولان گفت: فرصت همیشه به دست نمی‌آید و باید به گونه‌ای اقدام کرد که تحریم در زندگی مردم اثر نداشته باشد و این مهم با تلاش مدیران اقتصادی و خواست مردم میسر خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =