بعیدی‌نژاد: مقابله با کرونا نیازمند حرکتی همه‌گیر و جهانی است

لندن – ایرنا – سفیر ایران در انگلیس با بیان اینکه هیچ کشوری به تنهایی نمی‌تواند فقط با واکسیناسیون مردم، خود را در این جهان پر از ارتباطات مردمی از تبعات شیوع بیماری کرونا حفظ کند ، افزود: مقابله با این بحران نیازمند حرکتی همه‌گیر و جهانی است.

به گزارش ایرنا، حمید بعیدی نژاد روز جمعه در یادداشتی که در کانال تلگرامی خود منتشر کرد ، نوشت: هنوز ارتباط مستقیمی بین شروع واکسیناسیون در برابر کرونا با کاهش تعداد مبتلایان و فوت شدگان ناشی از این ویروس تثبیت نشده است. در انگلیس آمار کسانی‌که واکسن زده‌اند از یک میلیون نفر گذشته است اما تعداد مبتلایان و فوت شدگان هنوز بسیار بالاست.

وی افزود: وضعیت در آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی هم شبیه به‌همین است. واکسیناسیون تنها راه مقابله موثر با کروناست و کشورهای جهان به‌تدریج این مرحله را باید پشت سر بگذارند.

سفیر ایران یادآور شد: اما این به‌معنای این نیست که تصور شود واکسیناسیون به سرعت تعداد مبتلایان و فوت شدگان را کاهش خواهد داد. هنوز موثرترین شیوه در سراسر جهان رعایت پروتکل‌های بهداشتی است. حفظ این پروتکل‌ها همزمان با واکسیناسیون موثرترین راه مقابله است.

وی با اشاره به ضرورت حرکتی جهانی برای مقابله با بحران کرونا نوشت:‌ این موضوع امروز مورد تاکید جدی کشورها در سازمان بهداشت جهانی است که مقابله با شیوع کرونا فقیر و غنی نمی‌شناسد، همه باید مشارکت کنند.

بعیدی نژاد با بیان اینکه «هدف از طراحی برنامه کواکس نیز امکان در اختیار گذاشتن واکسن به تمامی کشورها از طریق توزیع گسترده واکسن است» افزود: خوشبختانه تهیه واکسن از سوی ایران در مسیر خوبی پیش می‌رود، چهار میلیون دوز واکسن اسپوتنیک (که واکسن بسیار خوب و موثری است) خریداری شده که اولین محموله دیروز وارد کشور شد؛ چهار میلیون و دویست هزار دوز واکسن تولید شرکت آسترازنیکا در چارچوب برنامه کواکس خریداری شده که قرار است به‌زودی به ایران ارسال گردد.

وی همچنین عنوان کرد: سه واکسن داخلی در مسیر فاز پیشرفته آزمایش انسانی هستند که می‌توانند به مرحله تولید برسند.

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت هم بر لزوم اتحاد همه‌ جانبه برای شکست ویروس کرونا تاکید کرده و گفته که این ویروس «دشمن بشریت» است و همه باید برای مقابله با آن مشارکت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

سرخط اخبار جهان