بیعت بختیاری‌ها با امام خمینی(ره) در تاریخ انقلاب اسلامی جاوادنه شد

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: قوم بختیاری با دوری جستن از بختیار و بیعت با امام خمینی(ره) نقش مهمی در جریان انقلاب اسلامی ایفا کرد و این روز در تاریخ انقلاب جاودانه شد.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرکرد افزود: بختیاری‌ها ثبات کردند که برای اجرا دین خدا می‌توان تعلقات قومی را کنار زد و بدین ترتیب با دوری جستن از بختیار و بیعت با امام خمینی(ره) نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی ایفا کردند.

وی ادامه داد: پس از آن نیز مردم استان در برهه‌های مختلف بصیرت و حضور به موقع خود در صحنه‌های مهم انقلاب به خوبی نشان دادند.

نکونام در ادامه بر ضرورت احیای روحیه نشاط و شادابی ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: جوانگرایی تنها به سن نیست بلکه مهمتر از آن حرکت‌های مبتنی بر روحیه جوانی و نشاط است.

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی قابل شمارش نیست، تصریح کرد: صدها کتاب لازم است تا بتوان دستاوردهای انقلاب را تبیین کرد.

نکونام بر ضرورت قدرشناسی خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: باید قدر انقلاب اسلامی بیش از پیش دانسته شود و برخی بدعمل کردن‌ها ما را نسبت به حقیقت نورانی آن مایوس نکند.

وی ادامه داد: در روز 19 بهمن بیعت همافران با امام راحل نیز به ثبت رسیده که نشان از بصیرت والای ارتش نیروی هوایی کشور به مانند سایر اقشار و گروه‌های مختلف جامعه دارد.

نکونام به شکستن حکومت نظامی بختیار در روز ۲۱ بهمن نیز اشاره کرد و گفت: وضع حکومت نظامی در ۲۱ بهمن از سوی بختیار با شجاعت و تدبیر امام راحل شکسته شد و بستر مناسب را برای پیروزی انقلاب در روز۲۲ بهمن فراهم کرد.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به شکل‌گیری فتنه‌های متعدد در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: این فتنه‌ها همواره وجود دارد از همین رو بیعت‌های به موقع یکی از ضرورت‌ها به شمار می‌رود.

نکونام در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به آیات قرآن کریم، بر ضرورت جهاد یکپارچه جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: تمامی افراد جامعه باید خود را برای انواع جهادها از جمله جهاد نظامی، علمی و فرهنگی آماده کرده و در این راستا یکپارچه عمل کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها