فرماندار: ۹۷ پروژه دهه فجر در نجف آباد به بهره‌برداری رسید

اصفهان- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه نجف آباد گفت: همزمان با دهه فجر ۹۷ پروژه بخش خصوصی و دولتی به ارزش بیش از ۶۷۰ میلیارد ریال در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

مجتبی راعی روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: ۹۷ پروژه در ۶ شهر و ۱۴ روستای نجف آباد با مشارکت بخش خصوصی، خیرین و اعتبارات دولتی  با حضور مسوولان امر به بهره برداری رسید.

وی تاسیس مهدکودک و یک مرکز مشاوره تخصصی، کارخانه دانش بنیان تولید خوراک دام کنسانتره، بلوار شهید محمد منتظری گلدشت، طرح‌های خدماتی شهری، گلخانه سبزی و صیفی، اقدامات زیرساختی  و خدماتی روستایی را از جمله پروژه‌های این شهرستان برشمرد.

فرماندار ویژه نجف آباد با اشاره به ضرورت محرومیت‌زدایی و نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به توسعه روستایی، اظهارداشت: با اجرای ۱۴ پروژه روستایی با هزینه‌ای بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال زمینه رونق زندگی، توسعه زیرساخت و حمایت از مردم این مناطق فراهم شده که این روند از هفت سال گذشته تاکنون ادامه داشته است.

وی یادآور شد: در هفت سال گذشته بیش از ۴۷ میلیارد ریال در بخش روستایی این شهرستان هزینه شده و این سرمایه‌گذاری دولت در روستاهای نجف آباد به کاهش مهاجرت ها به شهر کمک کرده است.

وی پیرامون پروژه دانش بنیان تولید خوراک دام در شهرک صنعتی نجف آباد گفت: کارخانه مکانیزه دانش بنیان خوراک دام کنسانتره با اعتباری بالغ بر ۶۷ میلیارد ریال در شهرک صنعتی این منطقه احداث شده که در مرحله اول آن ۲۰ فرصت اشتغال مستقیم ایجاد کرده است.

راعی همچنین به غربالگری بیش از ۷۳ هزار خانوار نجف آباد توسط قرارگاه شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: بیش از  ۲۰ هزار بسته معیشتی در میان  خانوارها نیازمند و آسیب پذیر در دوران کرونا توسط خیرین و نهادهای اجتماعی توزیع شده است.

شهرستان نجف آباد با ۲۸۵ کیلومتر مربع وسعت و ۳۳۰ هزار نفر جمعیت در۳۰ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

این شهرستان  دارای ۲ بخش مرکزی و مهردشت و ۶ شهر نجف‌آباد، گلدشت، جوزدان، علویجه، دهق و کهریزسنگ و ۱۴ روستا است.

حدود ۳۰ هزار طرح عمرانی با اعتبار بیش از یکصد هزار میلیارد تومان همزمان با دهه فجر امسال در کشور افتتاح می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها