امام جمعه ایلام: استقلال و آزادی مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی است

ایلام - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: استقلال و آزادی از مهمترین دستاوردهای پیروزی انقلاب برای ایران اسلامی بوده که کشور را از سلطه دشمنان و سران استعمار خارج کرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر ایلام با تبریک دهه مبارک فجر این ایام را نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: ملت ایران در این ایام توانست در سایه رهبری امام راحل رژیم طاغوت و وابسته به استکبار جهانی را شکست دهد و استکبار سیزی خود را به جهانیان ثابت کند.

وی افزود: استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به عنوان شعار اصلی انقلاب بزرگترین هدیه و دستاورد به ملت ایران است و همه اهداف انقلاب نیز در این سه جمله خلاصه می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی در ایران را مردم سالاری دینی، استقلال سیاسی، فرهنگی و اقتصادی، آزادی خواهی، محرومیت زدایی، توسعه عدالت اجتماعی، ایستادگی در مقابل ابر قدرت ها، شتاب و توسعه در علم افزایی و تولید دانش در حوزه های مختلف بیان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار تاکید کرد: رژیم طاغوتی، ستم و وابستگی را بر ملت ایران تحمیل کرده بود و ملت ایران یک دل و یک صدا با تبعیت از اندیشه‌های رهبر کبیر انقلاب و برای تحقق استقبال و آزادی به پا خاستند و رژیم منحوس پهلوی را سرنگون کردند.

وی با بیان اینکه دموکراسی در نظام اسلامی به بهترین شکل در حال اجراست، یادآور شد: انتخابات در کشور ما به تمام معنا آزاد و نشانه دمکراسی اسلامی و مردم سالاری دینی است، این مهم  از آثار و برکات انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) است که مردم با حضور آگاهانه در آن به بهترین شکل در تعیین سرنوشت کشور و تصمیم سازی‌های کلان مشارکت می‌کنند و این ویژگی ارزشمند و نعمت برزگ سرمایه‌ای ارزشمند است.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: هم‌اکنون انتخابات برگزار می‌شود و مردم آزادانه برای تعیین سرنوشت خود به پای صندوق‌های رای می‌آیند در حالیکه مجلس در زمان طاغوت به گواه تاریخ فرمایشی بود.

حجت الاسلام کریمی تبار خنثی کردن تحریم‌ها را مسیری برای رفع آنها و مقابله با این اقدام غیرانسانی دانست و ادامه داد: این اقدام به معنای نگاه به داخل و تقویت اقتصاد مقاومتی است که به رشد اقتصاد کشور منجر می‌شود.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه خنثی کردن تحریم‌ها و تهدیدها در گرو همکاری مردم و مسوولان و برنامه‌ریزی برای ایجاد اشتغال مولد و مفید است، گفت: رفع تحریم یعنی فرصت دادن به دشمن ولی خنثی سازی به معنی ایجاد فرصت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها