امام جمعه دزفول:بیعت نیروی هوایی باامام خمینی(ره) کمر طاغوت را شکست

دزفول - ایرنا - امام جمعه دزفول با گرامیداشت روز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: بیعت تاریخی نیروی هوایی در بهمن سال ۱۳۵۷ با امام خمینی(ره)، کمر طاغوت را شکست.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی در خطبه های این هفته دزفول نمازجمعه جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهر،  ۱۹ بهمن ماه سالروز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی را گرامیداشت و بیان کرد: رژیم طاغوت تصور نمی‌کرد بعد از  آن همه آموزش  و سرمایه گذاری که روی نیروی هوایی کرده بود این نیرو این چنین سریع به انقلاب و نهضت بپیوندد و یک بیعت تاریخی را با بنیانگذار انقلاب اسلامی داشته باشد.
وی با اشاره به  اینکه این بیعت و اتفاق میمون از سوی نیروی هوایی کمر طاغوت را شکست، افزود: بر دلاورمردان نیروی هوایی که هم در دوران انقلاب اسلامی ، دفاع مقدس و سایر عرصه های انقلاب خوش درخشیدند درود می فرستیم.
خطیب جمعه دزفول در فراز دیگری از خطبه های امروز به وضعیت فضای مجازی نیز اشاره کرد و گفت: باید مواظب باشیم در فضای لجام گسیخته مجازی اتهام خلاف شرع و دروغ به کسی نسبت ندهیم چرا که قبح انتشار اخبار نادرست در فضای مجازی شکسته شده در حالی که  چنین گناهانی غیرقابل جبران است.
امام جمعه دزفول چهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی را نیز به فجرآفرینان تبریک  گفت و افزود:انقلاب اسلامی نهضتی بود که توانست رژیم چند صدساله طاغوت را درهم شکند و حرکت را به سمت ظهور مهدی آل محمد(عج) هموار کند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی سالروز انتشار بیانیه گام دوم انقلاب از سوی رهبر معظم انقلاب را نیز گرامیداشت و افزود:  این بیانیه که ۱۷ بار از سوی کارشناسان و رهبر معظم انقلاب بازنگری شده ، نقشه راه و چشم انداز نیمه دوم انقلاب را ترسیم کرده است.
وی گفت: در بخش نخست این بیانیه، به کار  بینشی و گفتمان سازی توجه شده که در این مرحله  باید شعارها را عملی کرد؛ در مرحله دوم نیز  باید برای انقلاب اسلامی کادرسازی و ساختارسازی کنیم.
امام جمعه دزفول بر ضرورت تربیت جوانان باانگیزه و متخصص برای انقلاب اسلامی تاکید کرد و بیان کرد:مدیریت جامعه نباید فرتوت و بیحال باشد بلکه  باید مدیریتی  شاد و بشاش جامعه را اداره کند. 
حجت الاسلام قاضی دزفولی اظهار امیدواری کرد در آینده شاهد روی کارآمدن جوانان انقلابی و شاداب باشیم.
امام جمعه دزفول به بعد نظاره گری بیانیه گام دوم انقلاب پرداخت و گفت: مطالبه گری مهمترین نکته این بخش است؛ کارشناسان باید علمی و کارشناسانه مطالبه گری کنند و با رونق تولید و  اقتصاد مقاومتی اثر تحریم ها را خنثی کنند لذا باید بر ظرفیت های اقتصادی کشور  اشراف و طرح و برنامه ای داشته باشند که قابل اجرا باشد.
خطیب جمعه دزفول در بخش دیگری از خطبه های امروز، به آرایش سیاسی جدید غرب در مقابل جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود:با آمدن جو بایدن به کاخ سفید سه کشور اروپایی در یک تقسیم کار شیطانی به میدان آمدند تا برای بایدن آتش افروزی کنند  و این یعنی روی دیگر سکه فریبندگی علیه ایران است.
وی  گفت: بایدن گفته ائتلاف ها را باز می گردانیم و با دنیا در ارتباط خواهیم بود، در همه جای دنیا از حقوق بشر و دموکراسی حمایت خواهیم کرد و با دشمنان آمریکا از طریق دموکراسی رابطه خواهیم داشت ولی از طرف دیگر در خصوص مشارکت رژیم صهیونیستی علیه ایران اقدام می کند که نشانه دورویی آنهاست. 
خطیب جمعه دزفول به سایر نقشه های حساب شده آمریکا علیه ایران اشاره کرد و بیان کرد: مسوولان باید در مقابل وعده ها و توطئه ها و لبخندهای دشمن هوشیارانه عمل کنند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی در خصوص وضعیت کرونا نیز گفت: وضعیت کرونا در کشور و خوزستان رو به وخامت می رود و آمار مبتلایان و بستری ها افزایش یافته و در برخی شهرهای استان نمازجمعه تعطیل شده است؛ رعایت دستورالعمل های بهداشتی یک وظیفه شرعی، ملی، اخلاقی، اجتماعی است.
امام جمعه دزفول خواندن کتاب صعود ۴۰ ساله که دستاوردهای انقلاب اسلامی در۱۶ هزار سند جمع آوری کرده به نمازگزاران توصیه کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها