مجلس برای تحقق جهش تولید برخی از قوانین را پیراسته کند

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان با تاکید بر اینکه برخی قوانین دست و پاگیر و مانع توسعه هستند گفت: مجلس شورای اسلامی به عنوان یک مجلس انقلابی می‌تواند قوانین بسیاری که در گذشته نوشته شده را پیراسته کند تا جهش تولید محقق شود.

به گزارش ایرنا؛ حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی موثقی روز جمعه در دیدار با نایب اول رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قانون گذاری یکی از سخت‌ترین کارهای مدیریتی است افزود: نوشتن قانون که انحراف ایجاد نکند و مبتنی بر واقعیت باشد، یک کار سخت و فنی است اما مسائلی نیز در این رابطه باید مد نظر باشد.

وی با اشاره به اینکه در بعضی از مبانی اسلام، قوانین الزامی تا جایی که ممکن بوده، کم شده و دایره مباحات توسعه یافته است و الزامات زیادی را ایجاد نکرده است خاطرنشان کرد: مجلس نیز در بحث قانون گذاری به این مبنا توجه کند چرا که ایجاد الزامات اجتماعی زیاد، سرعت توسعه کشور را خواهد گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: قوانین دست و پاگیر از موانع بزرگ تحقق شعار سال است و در بعضی از موارد انسان فکر می‌کند که مدیری نمی‌خواهد کاری انجام شود، اما همان مدیر گرفتار قوانینی است که نمی‌تواند خودش را از گیر و دار قانون رها کند.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی موثقی با بیان اینکه تصویب قوانین باید فارغ از فشارهای رسانه‌ای و مباحث جناحی و سیاسی باشد عنوان کرد: آنچه در تصویب قوانین باید مد نظر باشد، منافع و مصالح ملی است و نباید از این موضوع غافل شویم که قانونی که امروز مصوب می‌شود ممکن است تا ۴۰ سال آینده در کشور اثر داشته باشد. 

امام جمعه همدان تاکید کرد: این مجلس، مجلس انقلابی گری‌ها است و باید تامین کننده منافع مردم باشد و فارغ از سیاسی کاری آنچه منافع مردم است را پیگیری کند، موضوعی که تا به امروز از این مجلس دیده‌ایم.

وی افزود: وقتی رهبر انقلاب این مجلس را انقلابی می‌دانند، باید نمایندگان مجلس نیز نسبت به این ویژگی بسیار مراقبت داشته باشند که انقلابی‌گری ظهور و بروز بیشتری داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه در توده مردم انتظارات از این مجلس انجام تحولات سریع در کشور بود افزود: در واقعیت چنین چیزی امکان پذیر نیست، اما آنچه از این مجلس انتظار می‌رود، همراهی مسئولان با مردم و انجام فعالیت‌هایی به نفع مردم است.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی موثقی تصریح کرد: دشمن در تلاش است تا این مجلس را یک مجلس ناکارآمد جلوه دهد، بنابراین امیدواریم مجلس، انقلابی‌گری خودش را به معنای واقعی در جامعه ظهور و بروز دهد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های این مجلس، نظم برگزاری جلسات آن است گفت: زمانی که جلسات مجلس برگزار می‌شود نظم حاکم بر آن، ظهور و بروز اجتماعی پیدا می‌‎کند و مردم این را مشاهده می‌کنند. 

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی دیروز در جریان سفر به همدان از برخی پروژهای تولیدی و صنعتی استان بازدید و در مسجد جامع این شهر نیز با مردم سخن گفت

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها