تزریق روح امید و توجه به جوانان نکات کلیدی بیانیه گام دوم انقلاب

تهران - ایرنا - رییس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران از تزریق روح امید و توجه به جوانان به عنوان دو نکته کلیدی و بیت الغرل بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نام برد.

به گزارش روز جمعه گروه سیاسی ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی، همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، جشنواره تحقیقاتی رازی دانشگاه علوم پزشکی ارتش با عنوان «گام دوم انقلاب اسلامی» با حضور رییس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش در تالار همایش این دانشگاه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسین صنعت پور امیری در این مراسم ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س) و تشکر از دست اندرکاران برگزاری جشنواره تحقیقاتی رازی، گفت: قبل از انقلاب اسلامی، ایران پیاده نظام کشورهای غربی در منطقه بود و فرهنگ و سیاست و اقتصادش گرفتار وابستگی بود و طاغوت در صدد اضمحلال دین بود.

وی افزود: استقلال، آزادی و دستاوردهای بزرگ سیاسی، علمی، فرهنگی و اقتصادی و عظمت امروز ایران اسلامی با خون دل‌ها و زحمت‌ها و ایثار ایثارگران به دست آمده است که همه ما در حفظ آن‌ها مسئول هستیم.

حجت الاسلام صنعت پور ادامه داد: امام خمینی (ره) چشم انداز انقلاب اسلامی را می‌دانست و آگاهانه قیام کرد و توانست دنیای دو قطبی دیروز را دنیای سه قطبی کند و امروز به جایی برسیم که  به تعبیر مقام معظم رهبری تقابل دو گانه اسلام و استکبار پدیده برجسته جهان معاصر شد.

وی با بیان اینکه کار کردن روی بیانیه گام دوم از خواسته‌های جدی مقام معظم رهبری است و تزریق روح امید و توجه به جوانان دو نکته کلیدی و بیت الغرل این بیانیه است، گفت: یکی از مطالبات جدی مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم تحرک جهادی در رسیدن به قله‌های علم است که باید سال‌ها با شدت ادامه یابد، چرا که علم وسیله عزت و قدرت است.

رییس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش در ادامه ضمن بیان برخی دستاوردهای انقلاب اسلامی، گفت: در کنار نکات مثبت، نقدهایی هم وجود دارد و به تعبیر مقام معظم رهبری ما با نگاه مثبت به آن نگاه می کنیم و آن را نعمتی می دانیم. لکن باید بدانیم که نقدی مفید است که سبب تقویت و تکامل باشد نه تخریب و تشویق اذهان عمومی.

وی همچنین با بیان اینکه توقع ما از دانشگاه این است که برای بیانیه گام دوم و تبیین و عملی شدن آن سهم خود را ادا کند و استمرار این گونه برنامه ها از ضروریات است، گفت: با توجه به برنامه جدی دشمن برای القای ناکارآمدی نظام و بزرگ نمایی ضعف‌ها، تبیین دقیق دستاوردهای انقلاب اسلامی درهمه ابعاد به ویژه برای دانشجویان از امور ضروری است.

در پایان این مراسم که امیر سرتیپ دوم پزشک رامین حمیدی فراهانی، رییس دانشگاه علوم پزشکی ارتش نیز حضور داشت، از پژوهشگران و محققان برتر جشنواره تحقیقاتی رازی این دانشگاه تقدیر به عمل آمد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار سیاست