مرکز خدمات جامع سلامت شهرستان آوج به بهره برداری رسید

قزوین-ایرنا- مرکزجامع خدمات سلامت شهر آوج روز جمعه همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین ، نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا ، رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین دراین مراسم گفت: طرح مرکز خدمات جامع سلامت درجه یک و کلینیک ویژه تخصصی شهر آوج با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان و در مساحت ۲ هزار و ۲۹۹ متر مربع به بهره برداری رسید.
پیمان نامدار، رسیدگی به مناطق محروم را از مهمترین  اولویت های دانشگاه علوم پزشکی دانست و افزود : اقدامات بسیار مهمی در خصوص توزیع نیروهای متخصص ، امکانات پیشرفته تصویربرداری پزشکی ، تجهیزات مختلف بیمارستانی ، احداث و نوسازی خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی درمانی ، نوسازی ناوگان آمبولانسی و سایر موارد در مناطق محروم استان انجام شده ولی کافی نیست.
وی اظهار داشت: مرکز طرح جامع سلامت آوج در زمینه قلب و عروق ، زنان و زایمان ، داخلی ، اطفال ، جراحی و ارتوپدی فعال است.
این مسوول تصریح کرد: شهرستان آوج با  ۳۳ هزار نفر جمعیت دارای ۲ شهر بزرگ و ۹۷ روستا و از مناطق محروم استان قزوین است.
وی با بیان اینکه توزیع منابع دانشگاه علوم پزشکی سلامت محور و بر مبنای استفاده همه منابع در همه شهرستان هاست، تصریح کرد: اما به معنی توزیع همه امکانات به صورت یکسان نیست و نگاه در بحث سلامت قدری متفاوت است شاید الان نیاز و مطالبه مردم در شهرستان های دور این باشد که وسیله خودرو اورژانس در اختیارشان باشد تا به سرعت مداوا شوند. 
نامدار با اشاره به تاکید دولت بر توزیع عادلانه خدمات اظهار داشت: توزیع امکانات نباید برابر باشد بلکه مناطق محروم در اولویت و وضعیت و شاخص سلامت در توزیع امکانات باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی اضافه کرد: حوزه سلامت یکی از گسترده ترین وظایف حاکمیت هر کشور بشمار می رود که ارائه خدمات این حوزه در مناطق محروم نیازمند حمایت و توجه بیشتر مسوولان است.
شهرستان آوج به مرکزیت آوج دارای ۲ بخش مرکزی و آبگرم است و در جنوب غربی استان قزوین قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها