امام جمعه بروجرد: مذاکره با طالبان براساس مصلحت نظام صورت گرفته است

بروجرد - ایرنا - امام جمعه بروجرد گفت: مذاکره ایران با طالبان با حضور مسوولان افغانستان و براساس مصلحت نظام صورت گرفته زیرا طالبان در اداره کشور افغان سهیم است.

حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه های این هفته نمازجمعه بروجرد افزود: در مرداد ماه سال ۷۷ اعلام شد که طالبان با حمله به کنسولگری ایران در افغانستان خبرنگار حبرگزاری جمهوری اسلامی و دیپلمات های ایرانی را در مزارشریف افغانستان به شهادت رسانده است.

وی اظهار داشت: طالبان آن زمان مسوولیت این جنایت را برعهده نگرفت و اعلام کرد که کار سپاه سحابه که مقر انها در پاکستان و افکار داعش دارند بوده است.

امام جمعه بروجرد بیان کرد: طالبان رویکرد خود را تغییر داده و فعالیت سیاسی انجام می دهد و اکنون ۵۰ درصد افغانستان در دست است و در مقابل آمریکا، داعش و القاعده ایستادگی می کند.

حجت الاسلام حسینی اضافه کرد: چطور با طالبانی که مقابل آمریکا ایستاده مذاکره نکنیم بعد برخی حاضرند با آمریکایی که هزاران مصیبت برمردم وارد کرده و سردارانی همچون سلیمانی را به شهادت می رساند مذاکره کنیم.

وی با اشاره به موضوع برجام گفت: دنیا حرف غیرمنطقی از مسوولان ایران نمی شنود و می گویند ما که از برجام خارج نشده ایم، آمریکا خارج شده و باید برگردد.

امام جمعه بروجرد ادامه داد: برگشت آمریکا باید به معنی لغو تحریمها باشد نه مذاکره، زیرا مذاکره انجام و تصمیمات گرفته شده و امریکا که خارج شده باید تحریمها را لغو کند و این حرف منطقی مسوولان ایران و مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام حسینی ۲۲ بهمن را بزرگترین و شیرین ترین روز ملت ایران دانست و  یادآور شد: رژیم ۲ هزار و ۵۰۰ ساله شاهنشاهی در این روز سقوط کرد و مردم به پشتوانه ورود امام در تظاهرات و اهداف قیامشان جدی تر و مصمم تر گام برداشتند.

وی با اشازه به مشکلات اقتصادی حاکم برجامعه گفت: با نزدیک شدن به ایام عید و پایان سال از مسوولان انتظار داریم با نظارت بیشتر بر قیمتها و کنترل بازار از هرگونه سواستفاده و گرانفروشی جلوگیری نمایند.

خطیب جمعه بروجرد تاکید کرد: خطر انتشار کرونا همچون گذشته جدی بوده و نباید با عادی انگاری و باز شدن تالارها شاهد برپایی مراسم با جمعیت انبوه باشیم.

وی از عدم توجه برخی ورزشکاران به پروتکلهای بهداشتی در مسابقات فوتبال انتقاد کرد و گفت: این قشر الگوی جوانان هستند، باید با رعایت پروتکل ها در حفظ سلامت خود و جامعه تلاش کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها