پیروزی انقلاب اسلامی حماسه بزرگ قرن و معجزه الهی بود

اراک - ایرنا - یک مدرس علوم سیاسی گفت: انقلاب اسلامی ایران بزرگ‌ترین و عمیق‌ترین انقلاب ارزشی و فکری قرن بود و می‌توان آن را حماسه و معجزه عظیم الهی نام داد.

 «ابوالفضل فخرالاسلام» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: نهضت امام خمینی(ره) منجر به تولد دوباره ملت بزرگ ایران شد و بصیرت دینی و عزتمندی اسلامی را بسط داد.
وی بیان داشت: انقلاب اسلامی با هدف تغییر نگرش در اندیشه و آرمان‌‏های اجتماعی مردم ایران، احیای دوباره ارزش‌ها و باورهای دینی با رهبری حضرت امام خمینی(ره)، پدیدار شد.
مدرس علوم سیاسی استان اظهار داشت: حرکت روشنگرانه و آگاهی‌بخش بنیانگذار جمهوری اسلامی به‌عنوان یک مرجع تقلید و یک رهبر بزرگ بر مبنای اصول بنیادی اسلام و توجه به آموزه‌های دینی و تبیین موقعیت رژیم ستمشاهی و انطباق آن بر حکومت فاسد یزیدی، توانست ارزش‌ها و باورهای دینی مردم را احیا کند و روحی تازه در کالبد خشکیده جامعه بدمد.
فخرالاسلام، بازگرداندن اندیشه و عمل مردم به اصل معنویت و باورهای دینی، حرکت عمومی مردم در راستای مبارزه با ظلم، نفی هرگونه سلطه بیگانه، برپایی حکومت اسلامی و احیای ارزش‌های دینی را از دیگر اقدامات آگاهی بخش و ارزشمند بنیانگذار انقلاب اسلامی عنوان کرد.
وی تاکید کرد: امام راحل (ره) پایبندی مردم ایران به باورهای دینی،ولایت‌پذیری، انسجام و همبستگی اجتماعی عمیق را ایجاد  کرد و با برقراری پیوند مقدّس بین امام و امّت، انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رساند.
این مدرس علوم سیاسی، تشکیل حکومت مردمی بر پایه اندیشه‌های دینی را از دیگر دستاوردهای انقلاب عنوان کرد و گفت: در پرتو ولایت و حضور موفق دینداران در تمامی عرصه‌ها با انقلاب اسلامی دین جاوید پیامبر اسلام دوباره احیا شد.
فخرالاسلام بیان داشت: بزرگترین عنایت و هدیه الهی به ملّت ایران به خاطر قیام در راه خدا، ‌رهبری حضرت امام خمینی(ره) و اکنون راهبری رهبر فرزانه است که باید همواره قدردان این لطف بزرگ الهی بود.

وی از بین رفتن وابستگی و جایگزینی استقلال همه جانبه،حاکمیت فضای آزادی و رهایی از تحقیرشدگی تاریخی و به‌دست آوردن عزت ملی، از بین رفتن ضعف نفس و خود کم‌بینی و حاکم شدن روحیه اعتماد بین مردم را از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست.
فخرالاسلام یادآور شد: باوجود توطئه‌های متعدد دشمنان اسلام از جمله تحمیل جنگ هشت ساله، روند رشد و توسعه در نظام جمهوری‌ اسلامی ایران استمرار دارد و مردم پای ارمان‌های انقلاب محکم ایستاده‌اند.
وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی در بیش از چهار دهه در سطح بین‌الملل  خوب درخشیده و اکنون به‌عنوان یک قدرت در برابر آمریکا مطرح است و در تمامی صحنه‌های بین المللی تأثیرگذاری دارد.
وی اظهار داشت: الگوبرداری کشورهای اسلامی و غیراسلامی از روند مبارزه، استقامت و مردم سالاری ایران برای دنیای استکبار به معضلی تبدیل شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها