معاون وزیر علوم:۵۷۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور فعال است

بوشهر-ایرنا- معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: باوجود اینکه ۴۵ پارک علم و فناوری و ۵ هزار و ۷۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور تاسیس شده است اما ظرفیت و قابلیت احداث در این بخش بیشتر است .

غلامحسین رحیمی شعر باف روز جمعه در آیین تودیع و معارفه رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر بیان کرد:  تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان دارای اهمیت اساسی است و  نباید نیرویی تربیت شود که تنها به مدرک‌گرایی و اشتغال در دستگاه‌های دولتی بینجامد بلکه لازم است تولید علم و دانش از سوی دانشجویان مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: دانشگاه نقش مهمی در تربیت نیروی انسانی مولد کسب و کارهای دانش‌بنیان دارد، بنابراین پارک‌های علم و فناوری باید در کنار دانشگاه احداث شود تا به شرکت‌های دانش‌بنیان از نظر دانشی کمک کند.

رحیمی اظهارکرد: از پارک‌های علم و فناوری انتظار است یک شهرک صنعتی دانش‌بنیان ایجاد کنند، چرا که آن ها شهرک‌های صنعتی را غنی‌سازی می‌کنند.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: توسعه مراکز رشد، فناوری، کارآفرینی و خلاقیت حد و مرز جغرافیایی ندارند و هر جا راه‌اندازی شوند این قابلیت را دارند تا تمام مناطق حتی در سطح جهانی را پوشش دهند چرا که محصولات فناورانه قابلیت عرضه به دنیا را دارد.

وی با بیان اینکه پارک علم و فناوری خلیج فارس در استان بوشهر در حال رشد و نیازمند توسعه سرمایه‌گذاری است، اضافه کرد: یکی از مهم ترین ماموریت های پارک جامع استانی این است که باید زیست‌بوم فناوری و توسعه فناوری را به همه نقاط استان گسترش دهد.

رحیمی با اشاره به راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری در استان بوشهر گفت: بیشتر شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری و مراکز رشد نیاز به حمایت‌ مالی دارند تا به نقطه تولید سودآور برسند که صندوق پژوهش و فناوری نقش مهمی در این زمینه دارد.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دریا و زیست‌فناوری دریایی در استان بوشهر فرصتی مهم در زمینه شغلی و فناوری است که باید با تکنولوژی دانشی از این موقعیت استفاده کرد.

در این آیین حسن حبیبی  به عنوان رئیس جدید پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر معرفی شد و از خدمات حبیب رستمی، رئیس پیشین این پارک قدردانی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها