وزارت آموزش و پرورش چین خشم خانواده های چینی را برانگیخت

تهران- ایرنا- وزارت آموزش و پرورش چین با تهیه طرحی زیر عنوان «تقویت روحیه مردانگی در دانش آموزان پسر از طریق افزایش تمرینات ورزشی» باعث خشم و نگرانی خانواده ها و کاربران شبکه های اجتماعی در این کشور شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های چین، درخواست مقامات وزارت آموزش و پرورش چین برای برگزاری کلاس های آمادگی جسمانی بیشتر در مدارس برای تقویت روحیه مردانگی پسران با خشم منتقدانی روبرو شده است که می گویند این اقدام می تواند منجر به «افزایش خشونت در خانواده ها و سایر مشکلات اجتماعی» شود.

طبق برنامه وزارت آموزش و پرورش چین که روز پنجشنبه اعلام شد بزودی دولت های محلی و مدارس ملزم به افزایش تعداد معلمان بدن سازی و همچنین بهبود روش های آموزشی «پرورش مردانگی» می شوند. این ابتکار با هدف «بهبود سلامت روحی و جسمی دانش آموزان» صورت گرفته است.

نگرانی مردم در شبکه های اجتماعی در واکنش به پیشنهاد «سی زیفو» مشاور ارشد وزارت آموزش و پرورش چین مبنی بر نیاز کشور برای مبارزه با افزایش «زنانه شدن مردان جوان» است که وی آنها را «ظریف، بزدل و زن» توصیف کرد.

"سی" در سندی برای وزارت آموزش پرورش چین نوشته بود: جامعه باید «از روحیه مردانگی مردان جوان حفاظت کند». او مادران، مادربزرگ ها و معلمان زن را مقصر دانست که روحیه مردانگی پسران را خراب می کنند. وی همچنین ضمن ابراز نگرانی در مورد «بقای ملت» خواستار افزایش معلمان مرد برای «مبارزه با این مسئله» شد.

حمایت وزارت آموزش و پرورش از این پیشنهاد باعث واکنش فوری کارشناسان جنسیتی در چین شد که معتقدند این دستورالعمل می تواند تأثیر مخربی بر جامعه داشته باشد و منجر به خشونت خانگی و قلدری نسبت به هویت جنسی و بیان جنسیتی شود.

کارشناسان جنسیتی در چین می گویند: تمرکز بر مردانگی تبعیض آمیز بوده و تأثیرات مخربی بر رشد جوانان خواهد داشت . آنان معتقدند که این طرح این پیام را ارائه می دهد که «زنانه بودن بد است».

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =