مداحان البرزی به سراسر کشور اعزام می شوند

کرج - ایرنا - رییس سازمان بسیج مداحان کشور با بیان اینکه البرز یکی از استان هایی است که مداحان آن به سراسر کشور اعزام می شوند، گقت: این افراد با حضور در سایر استان ها به فعالیت می پردازند.

یوسف ارجونی روز جمعه  در نشست هیات اندیشه ورز سازمان بسیج مداحان استان البرز که باحضور محسن طاهری مدیرعامل خانه مداحان کشور و جمعی از مداحان شاخص استان با محوریت نقش مداحان در بیانیه گام دوم انقلاب در باشگاه میلاد کرج برگزار شد، افزود: : افزون بر البرز، مداحان استان های قم و خراسان رضوی نیز در سایر استان ها به ذاکری و مداحی می پردازند.

وی  گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، شعر، ملودی و اجرای زیبا زیرمجموعه عنصر زبان قرار دارد.

ارجونی با تأکید بر اینکه در جامعه ستایشگری نیز به 2 عنصر زبان و زمان  نیازمندیم و باید مد نظر قرار گیرند، تصریح کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، شعر، ملودی و اجرای زیبا زیرمجموعه عنصر زبان قرار دارد؛ امروز زبان هنر، عالی ترین زبان برای تاثیرگذاری هر چه بیشتر است که حرفه مداحی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

رییس سازمان بسیج مداحان کشور مطرح کرد:  بسیج مداحان کشور بر تعداد هیأت ها، مداحان و مجموعه های ستایشگری هر استان اشراف کامل دارد و فرصت ها و آسیب های این مجموعه ها به تفکیک هر استان احصا شده است که برخی از این موارد در تمام کشور یکسان و برخی دیگر بر اساس شرایط هر استان متفاوت است.

ارجونی ادامه داد: هر استان نیازمند حضور یک فرد بزرگ در حوزه ستایشگری است تا بتواند با استفاده از تجربیات وی رشد کند لذا باید برنامه ریزی های لازم در این راستا صورت گیرد و همه باید در سایه وفاق، همدلی و اتحاد وارد میدان شویم و در راستای پیشبرد اهداف نظام و انقلاب اسلامی گام برداریم.

وی با اشاره به اینکه آغوش بسیج به روی تمام گروه ها باز است، عنوان کرد: هر زمان مجموعه ای برای انجام فعالیت های مربوط به نظام و انقلاب و جامعه ستایشگری نیازمند کمک باشد، بسیج وارد عمل می شود حتی اگر آن مجموعه و تشکیلات بسیجی نباشد. جامعه ستایشگری مجموعه باظرفیتی است که باید از آن به خوبی بهره برداری شود.

وی آموزش را سرمایه ای عظیم در حوزه ستایشگری برشمرد و با تأکید بر ضرورت پیگیری این امر مهم از راه اندازی دانشگاه بسیج در سال آینده خبر داد و گفت: تلاش ما بر آن است تا دانشکده مداحی نیز در دل این دانشگاه راه اندازی شود. لیست دروس مقطع کاردانی و کارشناسی نیز تهیه شده که باید بروز رسانی شود. امید است بتوانیم در این راستا گام های موثری برداریم.

دراستان البرز بیش از ۲ هزار مداح فعالیت می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها