هفت هزار میلیارد ریال تسهیلات به کشاورزان لرستانی پرداخت شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیر شعب بانک کشاورزی لرستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۵ هزار و ۵۸۵ فقره تسهیلات به مبلغ بیش از هفت هزار و ۸۵۹ میلیارد ریال به کشاورزان و مشتریان بانک کشاورزی در استان پرداخت شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، علی جهانی میر اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد این تسهیلات به بخش کشاورزی و فعالیت های وابسته با هدف تامین مالی و حمایت از بخش کشاورزی پرداخت شد.

وی بیان کرد: همچنین امسال ۵۵۵ فقره تسهیلات ازدواج به مبلغ ۲۹۰ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

وی افزود: با پرداخت یکهزار و ۱۱۷ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی، تعداد یکهزار و ۳۴ دستگاه ماشین آلات و ابزارهای کشاورزی (۴۶۵ دستگاه تراکتور، ۲۲دستگاه کمباین و ۵۴۷ دستگاه انواع ادوات و دنباله بندها) در اختیار کشاورزان قرار گرفت که نقش بسیار موثری در افزایش ارتقای کمی و کیفی تولیدات کشاورزی و جهش تولید در بخش کشاورزی استان دارد.

جهانی میر ادامه داد: امسال تعداد ۸۵۰ فقره کشاورز کارت به مبلغ ۹۰ میلیارد ریال برای کشاورزان صادر و همچنین ۴۸ میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبار اشتغال پایدار روستایی نهاد های حمایتی به ۱۱۲ نفراز متقاضیان و همچنین۲۶۲ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی به تعداد ۸۱ طرح در زیر بخش های آب و کشاورزی (دامداری، آبرسانی) و سرمایه در گردش طرح های تولیدی بخش کشاورزی و امور عشایر پرداخت شد.

وی اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۸۶ فقره تسهیلات به مبلغ ۲۱ میلیارد ریال به افراد تحت پوشش نهاد های حمایتی بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت و زمینه اشتغال ۱۰۲ نفر فراهم شد. 

وی یادآور شد: شعب بانک کشاورزی استان بیش از ۵۲۴ میلیارد ریال تسهیلات به ۱۱۹ نفر از متقاضیان احداث گلخانه، پرورش گیاهان دارویی، صنایع تبدیلی و تکمیلی و همچنین متقاضیان سرمایه در گردش پرداخت کرده است.

جهانی میر افزود: به منظور جبران خسارت های ناشی از سیل فروردین ۹۸ بانک کشاورزی لرستان تعداد ۳۰ هزار و ۹۷۰ فقره کمک بلاعوض به مبلغ یکهزار و ۳۰ میلیارد ریال همچنین چهار هزار و ۹۲۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ ۸۳۰ میلیارد ریال به خسارت دیدگان ناشی از سیل پرداخت کرد.

وی با اشاره به پروژه خرید تضمینی گندم از کشاورزان اعلام کرد: در سال ۹۹ بیش از ۲۸۸ هزار تن گندم به مبلغ هفت هزار و ۲۲۹ میلیارد ریال از کشاورزان خریداری و ۱۰۰ درصد بهای آن به حساب گندمکاران واریز شده است.

مدیر شعب بانک کشاورزی لرستان با تاکید بر همراهی و مساعدت این بانک با بدهکاران بخش کشاورزی اظهار داشت: با جذب ۹۴۵ میلیارد ریال اعتبار تعداد ۱۰ هزار و ۹۱۵ فقره از تسهیلات کشاورزان استان به مبلغ ۲ هزار و ۸۹۵ میلیارد ریال تعیین تکلیف شد. 

جهانی میر گفت: بر اساس مفاد بند «ل» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۸ نیز با جذب ۳۱۶ میلیارد ریال تعداد ۲ هزار و ۴۰ فقره از پروند بدهکاران بانک به مبلغ ۶۲۳ میلیارد ریال تعیین تکلیف و تسویه شد.

وی با بیان اینکه واحدهای اقتصادی راکد بهره وری بخش کشاورزی را کاهش می دهند بیان کرد: بانک کشاورزی با حمایت و هدایت طرح های راکد و بدهکار به دنبال احیا و بازگرداندن این واحد ها به چرخ تولید بخش کشاورزی است و در سال جاری ۲۲ فقره ملک به ارزش ۲۴۷ میلیارد ریال در استان تعیین تکلیف گردید که از این تعداد هفت فقره به ارزش ۱۹۹ میلیارد ریال واحد تولیدی می باشند که از طریق واگذاری به فعالان اقتصادی احیاشده و به چرخه تولید باز گشتند.

جهانی میر افزود: در سال زراعی گذشته (۹۹ - ۹۸) به بیش از ۹ هزار و ۲۱۰ نفر از بیمه گذاران تحت پوشش که از حوادث قهری متحمل خسارت شده اند بالغ بر ۱۵۷ میلیارد ریال غرامت پرداخت شده است. 

وی اظهار داشت: در سال زراعی جاری که از مهرماه آغاز شده است بیش از ۵۱ هزار نفر از تولیدکنندگان بخش کشاورزی اقدام به خرید بیمه نامه کشاورزی نموده اند و این روند همچنان دارد تا اکثر بهره برداران هم استانی محصولات خود را بیمه نمایند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =