۱۷ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۳۶
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84211898
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ دانش آموز البرزی در المپیاد علمی کشور مدال گرفتند

کرج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش البرزگفت که ۲ دانش آموز مدارس استعدادهای درخشان این استان درپنجمین دوره المپیاد علمی دانش آموزان کشور مدال برنز و نقره گرفتند.

سالار قاسمی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: رامتین لشکری دانش آموز دبیرستان استعدادهای درخشان شهید سلطانی آموزش و پرورش ناحیه سه کرج موفق به کسب مدال برنز در رشته سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی شد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز بیان داشت: هر ساله دانش آموزان البرز درالمپیاد علمی در رشته سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی موفق به کسب یک مدال در این زشته مهم می شوند.

وی با اشاره به اینکه المپیاد علمی دانش آموزی نقشی مهم در تربیت نیروی انسانی دارد، خاطرنشان کرد: حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی از جمله دانش های نوین و نوظهور بشری محسوب می شود لذا تامین و آموزش منابع انسانی دراین حوزه اهمیت زیادی دارد.

وی تصریح کرد: فرزین عسگری دیگردانش آموز دبیرستان استعدادهای درخشان شهید سلطانی ناحیه سه کرج توانست در این دوره از المپیاد علمی کشور در رشته اقتصاد و مدیریت مدال نقره را به خود اختصاص دهد.

قاسمی یادآورشد: دانش آموزان البرزدرپنجمین دوره المپیاد دانش آموزی کشور تا کنون ۱۷ مدال طلا،نقره و برنز را به دست آورده اند.

وی هدف ازبرگزاری این المپیاد علمی کشوری را ارتقای سطح علمی دانش آموزان،گسترش دانش و ارتقای سطح عمومی آموزش درحوزه متوسطه عمومی ذکر کرد.

وی افزود: برگزاری المپیادهای علمی درتقویت بنیه علمی وآینده شغلی دانش آموزان نیزنقش مهمی دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرزعنوان کرد: المپیاد علمی دانش آموزان در رشته های ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست، جغرافیا، کامپیوتر،علوم زمین، ادبی، تفکر و کارآفرینی، سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، اقتصاد و مدیریت، نجوم و اختر فیزیک برگزار می شود.

وی تاکید کرد: برترین های المپیادهای علمی به جز در رشته های اقتصاد، تفکر و کارآفرینی، سلولهای بنیادی،جغرافیا و علوم زمین از معافیت کنکور برخوردار هستند و دیگر دانش آموزان مدال آور در رشته های نوپا مشمول مزایای مادی و معنوی از جمله عضویت دربنیاد ملی نخبگان می شوند.

االبرز ۴۷۳ هزار دانش آموز دارد که ۴ هزار و ۶۰۰ نفرآن در ۱۷ مدرسه استعدادهای درخشان این استان مشغول تحصیل هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها