مکان احداث پالایشگاه گازی و پتروشیمی غرب کرمانشاه هنوز مشخص نیست

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت که مکان دقیق احداث پالایشگاه گازی و پتروشیمی غرب استان هنوز مشخص نیست و این مکان پس از پایان مطالعات مشخص می‌شود.

هوشنگ بازوند صبح روز جمعه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا، اظهارداشت: با توجه به پیگیری های ۲ سال اخیر وزیر نفت موافقت کرد که یک میدان‌گازی در کرمانشاه مورد مطالعه قرار گیرد و پس از آن ۲ میلیارد دلار برای ایجاد پالایشگاه و پتروشیمی صرف شود.
وی افزود: اکنون دانشگاه شهید بهشتی به عنوان مشاور پروژه در محدوده‌ای بین گیلانغرب، نفت شهر، قصرشیرین و سرپل ذهاب در حال انجام مطالعات است.
استاندار کرمانشاه توضیح داد: تا ۲ ماه آینده نتیجه این مطالعات به وزارت نفت اعلام خواهد شد و پس از آن مکان دقیق پالایشگاه و پتروشیمی مشخص می شود از این رو تا آن زمان هیچ‌گونه گمانه زنی در زمینه محل احداث این پروژه های ملی صحت ندارد.
به گفته بازوند، تمام سرمایه گذاری لازم برای ایجاد پالایشگاه و پتروشیمی موردنظر توسط وزارت نفت انجام شود و بخش خصوصی هیچ دخالتی در آن ندارد.
استان کرمانشاه هم اکنون دارای سه واحد پتروشیمی در شهرستان‌های کرمانشاه و هرسین است.
این استان با وسعت حدود ۲۵ هزار کیلومتر مربع، ۱.۵ درصد از مساحت کل کشور (هفدهمین استان) را به خود اختصاص داده و شامل ۱۴ شهرستان، ۳۱ بخش، ۳۲ شهر، ۸۶ دهستان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها