هوای تهران برای گروه‌های حساس همچنان ناسالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز -هفده بهمن ماه- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۱۲۵ همچنان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، سالمندان و کودکان است.

به گزارش ایرنا براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۱۲۵ در شرایط ناسالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۱، ازن با شاخص ۵۰، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۸۹ و منواکسید کربن با شاخص ۳۰ بوده است.

ایستگاه سوهانک منطقه یک در شرایط ناسالم برای همه گروه ها

بر این اساس ایستگاه‌های سوهانک در منطقه یک با شاخص۱۶۱، پیروزی منطقه ۱۳ با شاخص ۱۵۹ و پارک شکوفه منطقه ۱۴ با شاخص ۱۵۴ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون درای بیشترین آلایندگی است.

مسعودیه منطقه ۱۵صدرنشین هوای سالم 

همچنین ایستگاه‌های مسعودیه منطقه ۱۵ با شاخص ۵۵،  پونک با شاخص ۷۱ و دنشگاه شهید بهشتی منطقه یک با شاخص۷۷ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق سالم بود.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

 ۱۹۳ روز هوای سالم در تهران 

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۹۳ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۹۸ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۱۵ روز ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =