۱۷ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۹:۱۰
کد خبرنگار: 2660
کد خبر: 84211776
۰ نفر

برچسب‌ها

کشتارگاه صنعتی باغملک به بهره برداری رسید

اهواز- ایرنا - کشتارگاه صنعتی و واحد قطعه بندی گوشت قرمز شهرستان باغملک به بهره برداری رسید.

به گزارش روز جمعه ایرنا مدیرکل دامپزشکی خوزستان در آیین بهره برداری از کشتارگاه صنعتی و خط بسته بندی گوشت قرمز باغملک گفت:راه اندازی این کشتارگاه گامی بزرگ در راستای اصلاح الگوی مصرف ،سلامت و امنیت غذایی شهروندان و قطعه بندی گوشت شناسنامه دار و بهداشتی به مردم است.

دکتر مصطفی کنارکوهی افزود:خط بسته بندی با تامین گوشت قرمز توسط بخش خصوصی با نظارت کامل دامپزشکی راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه گوشت قرمز بخش عمده‌ای از سبد غذایی خانوارها را تشکیل می دهد گفت:براین اساس باید تلاش کنیم تا فراوری ، بسته بندی ،حمل و نقل ، توزیع و عرضه این محصول به صورت کاملا" بهداشتی در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.

مدیرکل دامپزشکی خوزستان با بیان اینکه بیشتر مناطق ذبح غیرمجازدام و گوسفند در اطراف حاشیه شهر قرار دارند افزود: ماموران دامپزشکی با همکاری دستگاه‌های نظارتی و نیروی انتظامی همه روزه این مناطق را رصد می کنند تا گوشت ناسالم و آلوده در اختیار مردم قرار نگیرد.

در این آیین اعلام شد بخش خصوصی برای راه اندازی کشتارگاه صنعتی و خط بسته بندی گوشت قرمزباغملک  ۲۰۰میلیارد ریال هزینه کرده است.

به گزارش ایرنا گوشت قرمز به صورت غیرمجاز در برخی مناطق شهری شمال شرق خوزستان  درکنار جاده های برون شهری به صورت غیربهداشتی عرضه می‌شود.

دامپزشکی خوزستان بارها نسبت به خرید گوشت غیربهداشتی در مکان های غیرمجاز به منظور حذف سلامتی شهروندان هشدار داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha