رییس اتاق ایران: اقتصاد کشور را بخش خصوصی اداره می‌کند

مشهد- ایرنا- رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: اقتصاد کشور را فعالان بخش خصوصی اداره می‌کنند اما متاسفانه خیلی از مدیران کشور این امر را باور را ندارند.

غلامحسین شافعی پنجشنبه شب در نشست فعالان و تشکلهای بخش خصوصی با وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل اتاق بازرگانی مشهد افزود: در ۱۰ سال گذشته با وجود شدیدترین تحریم‌های اقتصادی، نرخ اشتغال بخش خصوصی در کشور افزایش یافته و این نشانه‌ای قابل استناد برای اثبات کارایی بخش خصوصی است.

وی اضافه کرد:  بسیاری از مدیران کنونی در کشور تحصیلکرده دانشگاه‌ها با مدارک تحصیلی عالی هستند اما آنچه باعث توسعه می‌شود اندیشه‌ در کنار انگیزه است. انگیزه حاصل اتحاد عمیق بین اندیشه و تخصص است که در یک فرد به وجود می‌آید و آقای رزم حسینی از آن برخوردار است.

رییس اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: ریشه بسیاری از مشکلات اقتصادی، عدم اهلیت حرفه‌ای در خیلی از تصمیم گیران است. ایجاد تغییرات بنیادی در کشور کار بسیار دشواری است و مقاومت در برابر تغییرات بنیادی در این کشور بیداد می‌کند.

شافعی اظهار داشت: دولت بدون بخش خصوصی قادر به حل مشکلات اقتصادی این کشور نبوده و نیست، بدون تعامل سازنده بین دولت و بخش خصوصی و به رسمیت شناختن این رابطه امیدی به اصلاح روشها در کشور نیست و کسانی که شعار معیشت سرمی‌دهند باید بدانند که تنها راه رسیدگی به معیشت مردم به صورت پایدار، تمرکز روی توسعه اقتصاد کشور است و این مهم در سایه حمایت، تعامل، کمک و همدلی با فعالان اقتصادی محقق می‌شود.

وی بیان کرد: ۱۳ سال از تحریم‌های اقتصادی می‌گذرد و بارها مقام معظم رهبری در خصوص توسعه اقتصاد مقاومتی صحبت کرده‌اند اما ما همچنان ماتم گرفته‌ایم که نفت نمی توانیم بفروشیم یا چرا کم می‌فروشیم، قرار بود کار مولد جای فروش نفت را بگیرد، براساس آنچه اقتصاددانان جهانی می‌گویند تا چند سال دیگر نفت در چاهی می افتد که دیگر نمی توان آن را درآورد.

او اظهار داشت: تا چند سال دیگر این کیسه پرپول مجانی نفت که آلت دست آنهایی شده است که پول پخش می کنند از بین می رود و جایگزین آن کار مولد اقتصادی توسط بخش خصوصی است.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با قدردانی از اقدامات رزم حسینی در زمان مسوولیت خود به عنوان استاندار خراسان رضوی گفت: ارایه شیوه‌های جدیدی از مدیریت برپایه خدمت بی منت به خلق از ویژگی‌های ایشان است که مدیرانی با چنین اندیشه در کشور اندک بوده و این یک خسران جدی است.

شافعی افزود: در ارزیابی‌های حداقلی از محیط‌های اقتصادی، مدیران کمتر خود را در خدمت مردم می‌دانند و اگر این رفتار وجود نداشت و همه مدیران خود را در خدمت مردم می‌دانستند به طور قطع وضع متفاوتی در کشور داشتیم و مایه خرسندی است که وزیر کنونی صنعت معدن و تجارت خود را بی منت در خدمت مردم می‌داند.

وی اضافه کرد: شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و عملکرد این شورا در سطح ملی هم شاهد اثرگذاری قابل توجه برخاسته از دیدگاه آقای رزم حسینی است به ویژه دیدگاه ایشان در خصوص فعالان بخش خصوصی که بسیار راهگشاست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها