وضعیت کرونایی بوکان از آبی به زرد تغییر کرد

مهاباد- ایرنا - رییس بیمارستان شهید دکتر قلی‌پور بوکان گفت: مراجعات سرپایی و بستری با علایم ویروس کرونا در هفته جاری روند افزایش داشته و باعث شده تا وضعیت این شهرستان از آبی به زرد تغییر کند.

 صلاح‌الدین قادرزاده بوکانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر ۳۸ نفر در بخش کرونای این بیمارستان بستری هستند که این افزایش تعداد در روزهای اخیر نگران کننده بوده و زنگ خطر جدی به شمار می رود.

وی با تاکید بر شکننده بودن این وضعیت، اضافه کرد: افزایش مراجعات در هفته جاری این نگرانی را به وجود آورده که شیوع ویروس کرونا در حال شدت گرفتن است و باید دستورالعمل‌های بهداشتی را بیش از گذشته رعایت کرد.

 رییس بیمارستان شهید دکتر قلی‌پور بوکان با انتقاد از عادی انگاری مردم و بازگشایی تالارهای عروسی افزود: اگر شرایط فعلی و فعالیت تالارهای عروسی ادامه داشته باشد وضعیت بوکان به نارنجی و در هفته های آینده به قرمز تغییر خواهد کرد.

وی ابتلای یک تازه عروس ۱۷ ساله و مادر ۳۵ ساله‌اش به این بیماری و بستری شدن آنها در بخش کرونا را از جمله عوارض بازگشایی تالارهای عروسی عنوان کرد.

قادرزاده بوکانی از بازگشایی بخش سوم کرونا در این بیمارستان خبر داد و افزود: اگرچه ممکن است درصد و میزان مرگ‌آوری ویروس کرونا بیشتر نشده باشد، اما وقتی تعداد بیشتری مبتلا و بستری می‌شوند، تعداد فوتی‌ها و جان باختگان کرونا نیز به همان نسبت افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه مردم باید از حضور در مجالس و نشست های خانوادگی به شدت پرهیز کنند، اظهار کرد: با درگیری یک نفر از اعضای خانواده، افراد زیادی از همان خانواده به ویروس آلوده می‌شوند.

وی ادامه داد:در حال حاضر سه بخش ویژه و عادی در این بیمارستان به بیماران کرونایی اختصاص یافته که در صورت افزایش تعداد بیماران بستری مجبور به بازگشایی بخش‌های دیگر خواهیم بود.

بوکان با ۲۵۸ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha