۱۶ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۲۶
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 84211716
۰ نفر

برچسب‌ها

شهرداری کرج مرمت خانه هنرمندان را برعهده گرفت

کرج – ایرنا- شهردار منطقه هشت کرج اعلام کرد که مرمت خانه هنرمندان کرج توسط این شهرداری انجام خواهد شد.

مهدی لطفی روز پنجشنبه در حاشیه آیین تجلیل از بانوان هنرمندصنایع دستی و سایر رشته های هنری  کرج گفت : با توجه به قدمت این بنا ، براثر فرسایش آسیب هایی به آن وارد شده که مدیرشهری کرج تخصیص اعتبار اقدام به مرمت و نوسازی آن خواهد کرد.

وی بیان داشت: از آنجا که اکنون فعالیت های هنری کرج در این مجموعه متمر کز است ، تلاش ها براین است تا در کمترین زمان ممکن این مجموعه مرمت و مقاوم سازی شود.

لطفی گفت : شورای اسلامی شهر کرج اعتبار ویژه ای به مرمت این بنا اختصاص داده که باید هر چه زودتر آن را مرمت و نوسازی کنیم .

شهردار منطقه هشت کرج اظهار داشت : افزون بر مرمت و مقاوم سازی دیوارها، کف پوش این مجموعه نوسازی و زیباسازی خواهد شد.

لطفی در بخش دیگری از سخنانش گفت : تاکنون ۸۰ درصد معابر شهرداری منطقه هشت کرج از  خیابان های اصلی شهر بوعلی ، شهید بهشتی ، بلوار جمهوری آسفالت و بهشازی شده است.

وی ادامه داد: اولین پارک تخصصی کودکان استان البرز تا ۶ ماه آینده در ضلع شمال شرقی پارک نبوت کرج افتتاح می شود.

 همچنین عادل جلیلی رییس هیات اسلامی هنرمندان استان البرز و مدیر عامل خانه هنرمندان کرج  گفت : مجموعه خانه هنرمندان کرج باهمت شورای اسلامی شهروشهردارکرج دراسفندماه سال ۹۸ به انجمن های هنری کرج واگذار شد.

وی بیان داشت : تمام  انجمن ها از قبیل تئاتر، موسیقی، تجسمی، نگارگری، نقاشی شعر ادبیات در استان البرز شکل گرفته و فعالیت ها به صورت تخصصی انجام می شود.

جلیلی گفت : با توجه به شیوع کرونا ، حمایت هایی از گروه های هنری استان البرز در قالب تسهیلات انجام شده است.

وی بیان داشت : یکی از انجمن های هنری فعال استان انجمن خوشنویسان بوده که بیش از یک هزارنفر خوشنویس دارد.

خانه هنرمندان کرج مربوط مرحوم فاتح از خیرین استان البرز بوده که توسط شهرداری کرج حفاظت و مرمت شد و سال گذشته در اختیار هنرمندان قرار گرفت .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها