کرملین از تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه انتقاد کرد

مسکو - ایرنا- دیمیتری پسکوف سخنگوی رییس جمهوری روسیه از تحریم های جدید آمریکا در مورد روسیه که طرح آن را گروهی از سناتورهای آمریکایی ارائه کرده اند، انتقاد کرد.

به گزارش ایرنا  پسکوف روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: همواره شاهد واکنش‌های تحریمی قانونگذاران آمریکایی هستیم. چنین رویکردهایی در قبال روابط دوجانبه که از طریق فشار تحریمی پیش می‌روند را غیر قابل قبول می دانیم.

وی افزود: تا آنجا که اطلاع داریم آنجا (در کنگره آمریکا) در این مورد قرار است بحث هایی صورت گیرد.

سخنگوی رییس جمهوری روسیه ادامه داد که این وضعیت (مساله ناوالنی)، دلیلی برای واکنش فوری ولادیمیر پوتین نمی شود اما در گفت و گوهای آزاد در برنامه های مختلف در صورتی که مساله اهمیت خود را حفظ کند می توانند از او سوال کنند.   

به گزارش رسانه های روسی، گروهی از سناتورهای آمریکایی از جمله «میت رامنی» از حزب جمهوریخواه بسته ای تحریمی علیه روسیه در موضوع الکسی ناوالنی فعال سیاسی روس مخالف دولت این کشور آماده کرده اند.

پیشتر ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه درباره احتمال اعمال تحریم علیه روسیه توسط آمریکا و کشورهای اروپایی در ارتباط با پرونده ناوالنی گفت: «دلیل تحریم برای آنها مهم نیست، آنها این دلایل را می سازند».

به گزارش ایرنا، زاخارووا روز چهارشنبه به طور مستقیم از کانال یوتیوب گفت: آمریکا همواره بهانه های مختلف و واهی برای اعمال تحریم ها در مورد روسیه می یابد و نیازی به یافتن دلیل برای تحریم روسیه نمی بیند.  

وی در واکنش به اخبار رسانه ها مبنی بر اینکه سناتور «میت رامنی» از حزب جمهوریخواه بسته ای تحریمی علیه روسیه در موضوع الکسی ناوالنی فعال سیاسی روس مخالف دولت این کشور آماده کرده است، اظهار داشت: زمانی که این خبر را شنیدم موارد گذشته را بخاطر آوردم که طرف آمریکایی تهدید به اعمال تحریم های جدید در مورد روسیه کرده بود.

آمریکا تاکنون بیش از ۹۰ بسته تحریمی در مورد روسیه در عرصه های مالی و اقتصادی وضع کرده و صدها شهروند روس بویژه مقام های این کشور در فهرست های تحریمی آمریکا قرار دارند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =