رسانه‌های صهیونیستی از انفجارهای مهیب در حیفا خبر دادند

تهران- ایرنا- رسانه‌های صهیونیستی از شنیده شدن صدای انفجار مهیب در منطقه صنعتی حیفا در شمال سرزمین‌های اشغالی خبر دادند.

به گزارش روزنامه جروزالم پست، انفجارها با صدای بلند سکوت حاکم بر شهر شمالی حیفا را بر هم زد.

براساس این گزارش، این انفجارها از سمت کارخانه صنایع شیمیایی حیفا دلهره شدیدی را در میان ساکنین این شهر به وجود آورد.

همچنین چندین انفجار نیز در منطقه صنعتی پتروشیمی حیفا به گوش رسید که موجب اخلال در روند زندگی ده ها هزار ساکن این شهر شد.

به نوشته روزنامه جروزالم پست، در اواسط ماه دسامبر سال گذشته میلادی یک اشکال غیر معمول در عملکرد پالایشگاه‌های حیفا باعث دو آتش سوزی شدید شد و دود بسیار زیاد ناشی از این آتش سوزی‌ها آسمان شهر را پر کرد.

علاوه بر این انفجار در بندر بیروت در تابستان امسال، نگرانی‌ها در مورد حادث شدن اتفاقی مشابه در بندر حیفا را افزایش داد.

گیلا گاملیل نماینده پارلمان رژیم صهیونیستی نیمه مرداد ماه به موج ۱۰۳ اف‌ام رادیو اسرائیل گفت که باید مواد شیمیایی خطرناک از بندر حیفا خارج شوند.

همان زمان الی لوی خبرنگار شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز به همین رادیو گفت که هر کس این فاجعه را در بیروت می‌بیند باید درک کند که این اتفاق می‌تواند در بندر حیفا هم بیفتد.

وی افزود که تانکرهای عظیم سوخت از جمله یک مخزن آمونیاک وجود دارد که در ده‌ها کامیون در بندر نگهداری می‌شوند. از طرف دیگر رسانه‌های صهیونیستی با تکیه بر صحبت‌های میکی حیموویچ رئیس کمیته محیط زیست و امور داخلی پارلمان گزارش دادند که اسرائیل پس از انفجار بیروت باید بسیار نگران باشد و طرحی را در راستای توقف صنعت پتروشیمی در حیفا در قلب یک بندر و جمعیت فراوان، ارائه دهد.

شبکه کان رژیم صهیونیستی با انتشار ویدئویی در صفحه رسمی توئیتر خود مدعی شد که انفجارها به صورت کنترل شده برای تخریب تاسیسات قدیمی در کارخانه صنایع شیمیایی حیفا اتفاق اتفاده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha