تاکید الاعرجی و الفیاض بر تشدید اقدام های ضدداعش درعراق

بغداد – ایرنا- مشاور امنیت ملی و رییس سازمان الحشد الشعبی عراق بر تشدید تلاش ها و اقدامات برای نابودی بقایای گروه تروریستی داعش در این کشور تاکید کردند.

به گزارش ایرنا، در بیانیه دفتر اطلاع رسانی «قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق آمده است: الاعرجی روز پنجشنبه با «فالح الفیاض» رییس سازمان الحشد الشعبی دیدار و گفت وگو کردند.

این بیانیه افزود: مشاور امنیت ملی عراق در این دیدار شهادت اخیر شماری از نیروهای سازمان الحشد الشعبی را - که برای دفاع از میهن در جریان مقابله شجاعانه با تروریست های داعشی به شهادت رسیدند- به الفیاض تسلیت گفت.

براساس این بیانیه، دوطرف در این دیدار درباره اوضاع امنیتی عراق و افزایش و تشدید تلاش ها و هماهنگی بین دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی این کشور برای تعقیب بقایای گروه تروریستی داعش و از بین بردن آنها بحث و گفت وگو کردند.

شهر بغداد پیشتر پس از آرامشی طولانی شاهد دو انفجار تروریستی همزمان بود. این انفجارهای انتحاری در میدان «الطیران» در مرکز شهر پایتخت عراق با استفاده از کمربند انفجاری روی داد و به جان باختن ۳۲ عراقی و زخمی شدن ۱۱۰ نفر دیگر منجر شد.

متعاقب آن نیز ناحیه «العیث» در منطقه «حمرین» در استان صلاح الدین عراق شاهد حمله تروریست‌ها به نیروهای سازمان الحشد الشعبی عراق بود که باعث شهادت ۱۱ نیروی این سازمان از جمله «حسین سعیدان گاطع ابو علیاء الحسیناوی» فرمانده گردان سوم تیپ ۲۲ و زخمی شدن ۱۲ نفر دیگر از این نیروها شد.

پنج نیروی سازمان الحشد الشعبی عراق از جمله سه معاون تیپ یکم این سازمان نیز چهاردهم بهمن ماه جاری در جریان حمله عناصر گروه تروریستی داعش در ناحیه «نفت خانه» در استان دیاله به شهادت رسیدند.

درپی افزایش این تحرکات تروریست‌ها در برخی استان‌ها از جمله دیاله، کرکوک، صلاح الدین، الانبار، دیاله و بابل، نیروهای مسلح عراق نیز بر شدت عملیات خود علیه بقایای گروه تروریستی داعش در مناطق مختلف این کشور افزوده و در طول ۲ هفته اخیر شمار زیادی از سرکردگان تروریست از جمله سرکرده ارشد داعش در عراق موسوم به «جانشین خلیفه و والی عراق» و یک سرکرده دیگر موسوم به «فرمانده جنوب عراق» در این گروه به همراه تعدادی از تروریست‌های طراح انفجار تروریستی اخیر میدان الطیران بغداد را به هلاکت رسانده و شمار دیگری از آنها را بازداشت و مقرها و مخفیگاه‌های آنها را منهدم کردند که این عملیات همچنان ادامه دارد.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد، اما عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.

نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی کامل این مناطق از وجود عناصر تروریستی تلاش می‌کنند.

به تازگی نگرانی‌ها در زمینه بازسازی ساختار داعش از سوی آمریکا با کمک همپیمانان منطقه‌ای این کشور در سایه تحرکات مشکوک آمریکایی در مرز سوریه و عراق، افزایش یافته و از همین رو، درخواست‌ها در عراق برای پایان بخشیدن به حضور نظامی آمریکا در این کشور بیشتر شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار جهان