نماز جمعه در ۱۷ شهر استان همدان اقامه می شود

همدان- ایرنا- مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان همدان گفت: نماز جمعه این هفته (۱۶ بهمن) با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در ۱۷ شهر استان اقامه می‌شود.

حجت الاسلام «محمد مولایی» شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا در خصوص مناطقی با وضعیت زرد و نارنجی، نماز جمعه این هفته در ۱۷ شهر  همدان، مریانج، قهاوند، جورقان، ملایر، سامن، ازندریان، جوکار و اسلام شهر آق گل، نهاوند، فیروزان، گیان، فامنین، کبوداهنگ، گل تپه، شیرین سو و اسدآباد با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: برهمین اساس و با توجه به لزوم اقدامات پیشگیرانه بهداشتی در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامتی مردم، نماز جمعه این هفته در شهرهای تویسرکان، بهار، لالجین، صالح آباد، مهاجران، رزن، دمق و درگزین اقامه نمی‌شود.  

مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان همدان تاکید کرد: استفاده از ماسک برای نمازگزاران اجباری است و فاصله اجتماعی در صفوف نماز باید تا حد شرعی رعایت شود.

حجت الاسلام مولایی در ادامه از نمازگزاران خواست با همراه داشتن مهر و سجاده شخصی و شستشوی دستها قبل و بعد از نماز، از آوردن کودکان و نیز بردن کفش ها به داخل محل برگزاری نماز خودداری کنند.

به گزارش ایرنا، از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان، پنج شهرستان همدان، فامنین، اسدآباد، بهار و ملایر در وضعیت آبی و مابقی در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha