جرایم راست افراطی در آلمان رکورد جدیدی را ثبت کرد

تهران- ایرنا- شمار جرایم صورت گرفته توسط راست‌های افراطی در آلمان دست کم در ۴ سال اخیر به بالاترین سطح خود رسیده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پترا آنگلیکا پائو نماینده پارلمان آلمان با استناد به آمار انتشار یافته توسط پلیس این کشور می‌گوید که ۲۳ هزار و ۸۰ مورد جرم (از ادای سلام نازی گرفته تا حملات مرگبار تروریستی) از سوی راست گرایان افراطی در سال ۲۰۲۰ شکل گرفته که نسبت به سال ماقبل آن ۷۰۰ مورد افزایش داشته است.

آمار نهایی که در ماه‌های آتی منتشر خواهد شد، می‌تواند از ۲۳ هزار و ۵۵۵ مورد ثبت شده در زمان بحران مهاجرین در آلمان در سال ۲۰۱۶ فراتر برود.

سال ۲۰۱۶ بیشترین میزان جرایم از سوی راست‌های افراطی صورت گرفته است. میزان این نوع اقدامات مجرمانه با انگیزه سیاسی از سال ۲۰۰۱ در آلمان توسط پلیس ثبت می‌شود.

ارقام سال گذشته میلادی شامل هزار و ۵۴ مورد اقدامات خشونت آمیز بوده که منجر به دست کم ۳۰۷ مورد جراحت شده است. همچنین آمار نهایی سال ۲۰۲۰ می‌تواند شامل ۹ نفر کشته در حملات تروریستی سال گذشته در هانائو آلمان شود.

پائو رئیس نایب رئیس پارلمان آلمان که حزب چپ گرای وی همواره درخواست کسب اطلاعات از وزارت کشور را دارد، به روزنامه تاگ‌اشپیگل آلمان گفت که از آمارهای اخیر شگفت زده نشده زیرا مساله پذیرش خشونت به عنوان یک جایگزین برای سیاست، رو به افزایش است.  

وی اضافه کرد که بحران ویروس کرونا خشونت‌های راست افراطی را به همانند بحران پناهجویان در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ تشدید کرده است.

وزیر کشور آلمان اعلام کرده است که افراط گرایی راست بزرگترین تهدید امنیت برای بزرگترین اقتصاد اروپا به حساب می‌آید.

هفته گذشته یک نئو نازی آلمانی به نام استفان ارنست به علت قتل والتر لوبکه سیاستمدار طرفدار مساله مهاجرت به حبس ابد محکوم شد.

در اکتبر سال ۲۰۱۹ درست چند ماه پس از مرگ لوبکه، یک تیراندازی در کنیسه در شرق شهر هاله اتفاق افتاد که دو کشته بر جای گذاشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =