ایران توسعه روابط اقتصادی با جمهوری آذربایجان را هدف گذاری کرده است

  باکو –ایرنا –سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان گفت : جمهوری اسلامی ایران در بستر حسن همجواری با جمهوری آذربایجان توسعه هر چه بیشتر روابط اقتصادی و تجاری با این کشور دوست و برادر را هدف گذاری کرده است .

  به گزارش ایرنا ، " سیدعباس موسوی " طی سخنانی در مراسم جشن چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و میلاد دخت نبی اکرم حضرت فاطمه زهرا (س) در باکو افزود : پیوندهای مشترک فرهنگی ، مذهبی ، تاریخی ، برادری و دوستی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان دایمی و ابدی است و روابط بسیار صمیمانه مقامات دو کشور نیز پشتوانه محکم همکاری بین دو کشور می باشد.

  وی اظهار داشت : جمهوری اسلامی ایران همواره از جمهوری آذربایجان حمایت کرده و هیچ گاه حمایت های همه جانبه خود را از جمهوری آذربایجان دریغ نکرده است .

  سفیر کشورمان افزود: گسترش روابط با جمهوری آذربایجان از اولویت های سیاست خارجی تهران پس از استقلال این کشور بوده و سفرهای متقابل روسای جمهوری و دیگر مقامات بلندپایه دو کشور تحرک قابل توجهی به توسعه روابط دربسیاری از حوزه ها بخشیده است .

  موسوی خاطرنشان کرد : جمهوری آذربایجان مقصد اول و آخر سفر منطقه ای اخیر جمهوری اسلامی ایران بوده و همان طوری که "الهام علی اف"رییس جمهوری آذربایجان پیشتر اشاره کرد مرزهای ایران و جمهوری اذربایجان مرزهای دوستی است و بر این باور هستیم که احیای این مرزها می تواند پروژه های همکاری جدیدی را برای روابط دو کشور ایجاد کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار جهان