تشبیه واکسیناسیون کرونا به هولوکاست در انگلیس دردسرساز شد

لندن – ایرنا – پیرس کوربین برادر رهبر سابق حزب کارگر انگلیس و از طرفداران تئوری توطئه همه گیری کرونا، روز پنجشنبه به اتهام توزیع جزوات درباره تشبیه واکسیناسیون کرونا به افسانه کشتار یهودیان (هولوکاست) بازداشت شد.

به گزارش ایرنا، پلیس لندن با اعلام این خبر اعلام کرد: نامبرده پس از ارائه توضیحات به قید وثیقه آزاد شده اما تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد.

در جزوه‌های توزیع شده تصویری از دروازه اردوگاه‌های کار اجباری آلمان نازی منتشر شده که سر در آن به طعنه نوشته «واکسیناسیون مسیر ایمن به آزادی است» این عبارت را پیشتر نشریه ایونینگ استاندارد در آستانه آغاز طرح واکسیناسیون کرونا در انگلیس به کار برد که همان موقع به دلیل ابهامات ناشی از میزان اثر بخشی واکسن‌های موجود با انتقادهایی روبرو شد.

کوربین می‌گوید که آنچه او در جزواتش توزیع کرده اشاره به شباهت وضعیت اسرای اردوگاه‌های کار اجباری آلمان نازی در مقابل واکسیناسیون نسلی است که این اقدام، تنها گزینه بقای آن‌ها عنوان شده است.

واکسیناسیون کرونا در انگلیس از ۱۸ آذرماه گذشته آغاز شده است. دولت انگلیس تنها راه خروج از همه‌گیری کرونا را واکسینه شدن در برابر این ویروس معرفی کرده، هر چند دریافت آن را به اختیار افراد گذاشته است.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده تاکنون بالغ بر ۱۰ میلیون نفر واکسینه شده‌اند. دولت امیدوار است تا پائیز آینده تمام بزرگسالان انگلیس اولین واحد واکسن کرونا را دریافت کنند.

این در حالیست که ندیم زهاوی معاون وزیر بهداشت انگلیس امروز اعلام کرد که حدود ۱۵ درصد از مردم کشور نسبت به دریافت واکسن انصراف داده‌اند. وی با ایراد سخنانی در مجلس عوام هشدار داد که این مساله می‌تواند در مسیر خروج انگلیس از بحران کرونا مشکل‌زا شود.

تحقیقات مستقل نشان می‌دهد که سیاهپوستان، آسیایی‌ها و سایر اقلیت‌های قومی و مذهبی چندان علاقه‌ای به دریافت واکسن کرونا ندارند. بر اساس گزارش موسسه انگلیسی «بهداشت همگانی برای جامعه سلطنتی» ۵۷ درصد اقلیت‌های قومی و مذهبی مخالف دریافت واکسن کرونا هستند.

آمارها نشان می‌دهد که سیاهپوستان انگلیسی بیشتر از سایر نژادها بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌ و احتمالا این مساله به بی اعتمادی آنها نسبت به نظام بهداشتی انگلیس دامن زده است.

در انگلیس تاکنون ده‌ها راهپیمایی اعتراضی علیه محدودیت‌های کرونایی برگزار شده که با دخالت پلیس به خشونت کشیده شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار جهان