۱۶ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۳۱
کد خبرنگار: 924
کد خبر: 84211636
۰ نفر

برچسب‌ها

تمرین اطفای حریق با بسکت آب در تبریز اجرا شد

تبریز- ایرنا - تمرین اطفای حریق هوایی با استفاده بسکت آب با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در تبریز اجرا شد .

در این تمرین عملیات تجهیز یک دستگاه بسکت آب به هلی‌کوپتر امداد سازمان آتش‌نشانی و آبگیری آن از استخر ائل‌گلی و آب‌پاشی در محوطه از پیش تعیین‌شده با موفقیت انجام شد.

این بسکت که امروز در تبریز مورد آزمایش و بهره برداری قرار گرفت، از شرکت های دانش بنیان بومی تهیه شده است.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور همچنین از تجهیزات آتش‌نشانی تبریز به همراه یگان‌های منتخب موتوری و خودرویی اطفاء حریق بازدید کردند.

امکانات مناسبی در اختیار آتش نشانی شهرداری تبریز است

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور پس از این بازدید گفت: امکانات مناسب و بی‌نظیری بر اساس گزارش‌های دریافتی، در اختیار آتش نشانی قرار دارد.

اسماعیل نجار  گفت: با اطلاعاتی که دارم حمایت مناسبی از طرف شورا و شهرداری تبریز از سازمان آتش نشانی می‌شود که لازمه کار نیز همین است.

شهردار تبریز نیز گفت: بسکت آتش‌نشانی به ما کمک می‌کند در کمترین زمان ممکن و با بیشترین عملکرد، از خسارات جانی، مالی و معنوی حوادث آتش سوزی، جلوگیری کنیم و استفاده از آن، گامی برای استفاده از تجهیرات به روز در سازمان آتش‌نشانی تبریز است.

ایرج شهین باهر بیان کرد: متاسفانه در برخی آتش سوزی‌ها نقص تجهیزات مشهود بود و این برای اولین بار در کشور است که آتش نشانی تبریز به این بسکت و تجهیزات آن مجهز می‌شود.

وی بیان کرد: در سال‌های گذشته و در حادثه آتش سوزی بازار تبریز، دسترسی به فضای سرپوشیده و پرتراکم بازار گاهی ممکن نمی‌شد و بر این اساس نیاز بود که تجهیزات هوایی در اختیار داشته باشیم.

شهیم باهر خاطرنشان کرد: هم موضوع بازار که هویت فرهنگی و تاریخی تبریز بوده و هم موضوع جنگل‌های استان به خصوص جنگل‌های ارسباران که از مناطق بکر جهان و ثروتی ملی هستند، برای ما مهم است.

شهردار تبریز اعلام کرد: طی چند سال گذشته، اعتبار ویژه‌ای برای موضوعات ایمنی شهر و شهروندان در برنامه مدیریت شهری اختصاص یافته و سه ایستگاه آتش نشانی جدید ایجاد شده است.

تلاش برای راه اندازی دومین بسکت آتش نشانی در تبریز

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تبریز گفت: امروز اولین بسکت آتش نشانی برای اتفای حریق های بزرگ و جنگلی برای اولین بار در تبریز رونمایی شد و در پی راه اندازی دومین بسکت نیز هستیم.

 علیرضا زبردست در آیین رونمایی از نخستین بسکت آتش نشانی کشور گفت: این برای نخستین بار است که در آتش نشانی های کشور از این بسکت ها رونمایی و استفاده می شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز با اشاره به تفاهم نامه شهرداری تبریز و وزارت دفاع گفت: بر اساس تفاهم نامه منعقده بین شهرداری و وزارت دفاع در مواقعی که نیازی به امداد باشد با استفاده از این بسکت ها امداد رسانی انجام می شود.

زبردست تجهیز سازمان آتش نشانی به مواد آتش خاموش کن جدید را دومین رونمایی امروز دانست و گفت:  تعدادی از شرکت های دانش بنیان وزارت دفاع اقدام به ساخت مواد جدید آتش خاموش کن کردند که به مراتب عملکرد بهتری نسبت به مواد مرسوم فعلی دارند.

وی گفت: بر اساس نیاز جامعه و استاندارد های موجود در حال تجهیز ایستگاه های آتش نشانی به تجهیزات مدرن از جمله پهبادهای شاسایی و عملیاتی و ربات های غواص و آتش نشان هستیم.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها