۱۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۷:۱۶
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84211598
۰ نفر

برچسب‌ها

روستاییان شاهرود خلخال مشکلات عدیده دارند

اردبیل _ ایرنا _ امام جمعه شهر کلور مرکز بخش شاهرود خلخال گفت: روستاییان این بخش با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستند و برای جلوگیری از روند رو به رشد مهاجرت ، کاهش فاصله رفاه اجتماعی بین جمعیت شهری و روستایی منطقه ضرورت دارد.

به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام محمد شیرعلیپور روز شنبه در آیین معارفه رئیس جدید شرکت آب و فاضلاب کلور اظهارکرد: کمبود آب سالم و بهداشتی و بسیاری از مشکلات دیگر موجب مهاجرت جوانان به شهرها و گرفتار شدن در میان انبوه مشکلات اقتصادی شده است.

وی بر لزوم رسیدگی به وضعیت معیشتی روستایی ، تکمیل پروژه‌های رها شده سدهای معیشتی منطقه ، افزایش محدوده‌های روستایی برای کمک به ساخت وساز و ادامه زندگی جوانان در روستاها و جلوگیری از مهاجرت از روستاها به شهر تاکید کرد.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب خلخال نیز در این جلسه گفت: با تامین اعتبار موردنیاز ، طرح اصلاح شبکه آبرسانی شهر کلور مرکز بخش شاهرود خلخال اجرا خواهد شد.

ساجد جعفرزاده افزود: این شرکت پیگیر تحقق مطالبات مردم منطقه در اجرای طرح اصلاح شبکه و تعویض خطوط انتقال آب پوسیده در شبکه آبرسانی است.

او با بیان اینکه در صورت تامین و تخصیص اعتبارات لازم نسبت به آغاز مطالعات و عملیات اجرایی این طرح اقدام خواهد شد، اظهارکرد: برای ساماندهی پساب‌های خانگی نیازمند همراهی مسئولان هستیم.

جعفرزاده افزود: تامین آب شرب سالم و بهداشتی روستاهای کم‌آب این منطقه در دست مطالعه بوده و همراه با اجرای طرح مطالعات تامین آب موردنیاز روستاهای کم‌آب شاهرود از منابع آبی موجود مشکلات کم‌آبی نیز به مسئولان استان منعکس شده است.

وی اظهارکرد: با جذب اعتبار از محل اعتبارات مختلف و ردیف‌های ملی و استانی مشکل کم‌آبی روستاهای شاهرود را به حداقل می‌رسانیم.

در این مراسم با تجلیل از تلاش داریوش محمودی نوده ، رئیس قبلی مهدی محمدی لرد به عنوان سرپرست جدید آب و فاضلاب بخش شاهرود خلخال معرفی شد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha