افتتاح ۲۵۰ میلیارد ریال طرح عمرانی در بخش‌های جویم و بنارویه لارستان

لارستان-ایرنا- بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال طرح عمرانی، اقتصادی و زیربنایی، پنجشنبه و در پنجمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی در بخش‌های جویم و بنارویه از توابع شهرستان لارستان به بهره برداری رسید و یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.

به گزارش ایرنا، افزون بر ۱۳۰ میلیارد ریال از این طرح‌ها در بخش جویم به بهره‌برداری رسید که زمین چمن مصنوعی فوتبال روستای کاریان، بلوار بعثت به طول ۱۵۰ متر، بوستان سلامت و احداث کانال دفع آب‌های سطحی شهر جویم، معدن سنگ مرمریت دالاهو، ۲ باب خانه پزشک، تسطیح و بهسازی جاده دشت لهباز روستای بلغان، سالن چندمنظوره خیرساز هرمی و سه واحد مسکن مددجویی از مهمترین این پروژه‌ها به شمار می‌آید.

همچنین در شهر جویم، یک باب جایگاه سوختگیری و توزیع مواد نفتی که اعتباری افزون بر ۱۰ میلیارد ریال برای ساخت آن هزینه شده است به بهره برداری رسید.

این جایگاه توزیع سوخت دارای ۲ مخزن ۳۸ هزار لیتری به ازای هر فرآورده نفتی است و در مجموع از قابلیت توزیع ۷۶ هزار لیتر نفت گاز و نفت سفید ویژه مصارف گرمایی، کشاورزی و صنایع برخوردار است.

بخش جویم با جمعیتی حدود ۲۵ هزار نفر و ۱۱ روستای دارای سکنه در فاصله حدود ۶۰ کیلومتری لار (مرکز شهرستان) واقع شده است.

بهره‌برداری و کلنگ زنی ۱۲۰ میلیارد ریال طرح عمرانی در بخش بنارویه

همچنین در بخش بنارویه لارستان نیز امروز (شانزدهم بهمن ماه ۹۹) افزون بر ۱۲۰ میلیارد ریال طرح عمرانی، اقتصادی و زیربنایی با حضور جلیل حسنی معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان افتتاح شد.

این طرح‌ها شامل، یک باب جایگاه سوخت و توزیع فرآورده‌های نفتی، مشابه با مشخصات طرحی که در شهر جویم به بهره برداری رسید، پنج و نیم کیلومتر راه روستایی بختیاریه به هیرم با اعتباری افزون بر ۱۵ میلیارد ریال توسط اداره کل راه و شهرسازی لارستان، مرکز خدمات جامع سلامت روستای دهفیش با زیربنای ۵۰۰ مترمربع و با اعتباری بیش از ۱۲ میلیارد ریال که با مشارکت دانشکده علوم پزشکی لارستان و یکی از خیران بیرم احداث و تکمیل شد، از جمله این پروژه‌ها محسوب می‌شود.

۲ باب خانه پزشک در روستای دهفیش با صرف سه میلیارد ریال توسط دانشکده علوم پزشکی لارستان، تامین آب آشامیدنی روستای دامچه، طرح‌های امور عشایر شامل احداث آب انبار تنگ حنا در روستای مرتع تنگ حنا بنارویه، بهسازی چشمه و احداث استخر پنج چاه، احداث سطح صیقلی پنج چاه، احداث آب انبار چاه قباد، و آموزشگاه ۲ کلاسه روستای جلال‌آباد در زمره طرح‌هایی است که در بخش بنارویه لارستان به بهره‌برداری رسید.

همچنین امروز (پنجشنبه) کلنگ آغاز ساخت ساختمان شورای حل اختلاف شهر بنارویه نیز به زمین زده شد.

بخش بنارویه با جمعیتی حدود ۱۷ هزار نفر در ۶۰ کیلومتری لار مرکز شهرستان لارستان قرار دارد.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله ۳۷۸ کیلیومتر جنوب شیراز واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها