امام‌جمعه ایلام: عزت و اقتدار کشور به برکت خون شهدا است

ایلام- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: امروز به برکت خون شهدا نظام جمهوری اسلامی به اقتدار رسیده است و این اقتدار محصول رشادت و جانفشانی جوانانی است که آرامش خود را دادند تا نظام بماند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین الله نور کریمی تبار عصر پنجشنبه در آیین میهمانی لاله ها در گلزار شهدای صالح آباد شهرستان مهران اظهار داشت: زمانی که شهدای انقلاب اسلامی به شهادت رسیدند، در فضایی بودیم که کشور ایران زیر چکمه متجاوزان و نیروهای ستمگری بود.

وی افزود: دشمنان نظام و انقلاب ادعا داشتند می خواهند کشور ما را متمدن کنند اما هدف آنها قصد این بود که با گلوله، صدای مردم آزادی خواهی که شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی سر دادند را خفه کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به توطئه ها و نقشه های استکبار جهانی در ضربه به ملت ایران، یادآور شد: توطئه‌های شیطانی دشمنان نظام آنها همواره وجود داشته و همچنان نیز ادامه دارد اما ملت ایران اسلامی به برکت خون شهدا و تدابیر و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب تمام نقشه های شوم دشمن خنثی شده است.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار تاکید کرد: امروز جبهه مقاومت در منطقه تشکیل شده و همرزمان شهدا توانسته اند در عرصه بین الملل صحنه دفاعی را ترسیم کنند که از مظلومان عالم حمایت و در برابر استکبار جهانی بایستند.

وی اضافه کرد: اگر روزی کشورمان در دست آمریکا بود و فرماندهان نظامی آمریکا بدون اجازه شاه ایران و یا حتی بدون اطلاع او هواپیماهای جنگی کشورمان را در جنگ با ویتنام به کار می گرفتند، امروز در جمهوری اسلامی همرزمان شهدا رزمایش برقرار می کنند و دستاوردهای انقلاب و نظام را به نمایش می گذارند، بطوریکه ناوهای جنگی آمریکا، صدها کیلومتر از مرز ایران فاصله می‌گیرند و جرأت ماندن را ندارند که این ثمره خون شهدا و نتیجه مقاومت مردم بزرگ ایران اسلامی است.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه شهدا سرمایه‌های معنوی نظام و انقلاب هستند، افزود: شهدای انقلاب و قبل از آن و شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم عزیزانی بودند که جان خود را برای اسلام و انقلاب اسلامی فدا کردند.

ححت الاسلام کریمی تبار ادامه داد: حیات برزخی شهدا و زنده بودن آنان برای ما ملموس نیست، اما می دانیم یکی از آثار این زنده بودن و حیات برزخی شهدا برای ما این است که سیر تعالی دارند.

وی شهدا را ناظر بر اعمال جامعه دانست و گفت: شهدا رفتار ما را می بینند و بر ما نظارت دارند چرا که شاهدان روز قیامت هستند و شاهد باید نظارت بر مشهود داشته باشد

امام‌جمعه ایلام با اشاره به اینکه شهدا مورد تکریم الهی هستند، گفت: شهید ادعا این را ندارد که من جان خود را در راه خدا دادم، بلکه نگاهش این است که آن جایگاهی را که خداوند متعال از فضل خود به وی داده است در مقابل جان دادن قابل مقایسه نیست، از این رو جایگاه والایی دارند و آرزوی ما این است که مشمول شفاعت این عزیزان قرار بگیریم و بتوانیم به آنها ملحق شویم.

استان ایلام با داشتن ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق در صحنه های مختلف نظام حدود سه هزار شهید، ۱۱ هزار جانباز و ۳۳۲ آزاده تقدیم اسلام کرده است.

ایلام به نسبت جمعیت دارای بیشترین آمار شهدا، ایثارگران و جانبازان تقدیمی در راه پرافتخار اسلام ناب محمدی و نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha